Borås Nattcup, deltävling 1 av 4, IK Ymerto 2003-11-27 22:37
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2003

   Pl tartnr Namn                         År Klubb                              Tid 



H16  (8)       4000 m                      

    1      1 Benjamin Edlund                 IK Ymer                          41:10 
    2      6 Oscar Ivarrson                  Hestra IF                        46:37 
    3      7 Erik Hansson                    Bredareds IF                     47:49 
    4      5 Oskar Eklöf                     IK Ymer                          48:32 
    5      3 Niklas Larsson                  Bredareds IF                     56:16 
    6      4 Alexander Nilsson               Rydboholms SK                  1:03:04 

           2 Erik Jonsson                    Hestra IF                     ej start 
          53 Sami Lassila                    Rydboholms SK                 ej start 



H14  (4)       3000 m                      

    1     10 Gustav Eklöf                    IK Ymer                          35:23 
    2      9 Rickard Börjesson               Hestra IF                        38:17 
    3     11 Andreas Doverstav               IK Ymer                          59:21 

           8 Niklas Österlund                IK Ymer                       ej start 



H12  (5)       2500 m                      

    1     13 Carl-Johan Fredman              Hestra IF                        27:56 
    2     12 David Johansson                 Rydboholms SK                    42:54 
    3     14 Anders Hansson                  Bredareds IF                     43:46 
    4     16 Simon Samuelsson                IK Ymer                          44:00 
    5     15 Martin Assarsson                Rydboholms SK                    55:08 



H10  (4)       2000 m                      

    1     18 Rasmus Bäckström                Hestra IF                        23:23 
    2     51 Anton Persson                   Bredareds IF                     39:40 
    3     17 Emil Johansson                  Bredareds IF                     39:45 

          19 Alfred Larsson                  Bredareds IF                  ej start 



D16  (3)       3500 m                      

    1     21 Joanna Larsson                  Bredareds IF                     43:30 
    2     20 Emelie Unosson                  Bredareds IF                     48:23 

          22 Malin Jareteg                   Rydboholms SK                   Felst. 



D14  (9)       3000 m                      

    1     52 Camilla Larsson                 Bredareds IF                     52:34 
    2     25 Elina Eriksson                  Bredareds IF                     52:39 
    3     24 Malin Assarsson                 Rydboholms SK                    58:31 
    4     55 Caroline Eneman                 Rydboholms SK                  1:04:30 
    5     26 Frida Eriksson                  Rydboholms SK                  1:04:33 
    6     54 Jenny Jareteg                   Rydboholms SK                  1:13:26 
    7     23 Lisa Larsson                    Bredareds IF                   1:16:35 
    8     27 Linnea Burén                    IK Ymer                        1:28:40 

          28 Victoria Nilsson                Rydboholms SK                 ej start 



D12  (3)       2500 m                      

    1     31 Lovisa Hansson                  Bredareds IF                     29:58 
    2     30 Terése Enänge                   Bredareds IF                     41:15 

          32 Louise Hjelm                    Hestra IF                     ej start 



D10  (1)       2000 m                      

    1     33 Martina Johansson               Bredareds IF                     21:59 



Öppen Lång  (1 6500 m                      

    1     61 Johan Ingemarsson            72 Hestra IF                        47:07 
    2     37 Andreas Johansson               Rydboholms SK                    48:14 
    3     36 Rickard Pentonen                Hestra IF                        51:24 
    4     57 William Lind                 85 Sävedalens AIK                   53:56 
    5     38 Kalle Wrane                     Sävedalens AIK                   55:25 
    6     34 Anders Ingemarsson              Hestra IF                        57:29 
    7     44 Lennart Josefsson               Rydboholms SK                    58:23 
    8     56 Marcus Millegård             85 Sävedalens AIK                   59:07 
    9     41 Torbjörn Ödman                  Hestra IF                      1:09:08 
   10     59 Fredrik Weihard              80 Sävedalens AIK                 1:11:13 
   11     40 Helena Lidhage                  IK Ymer                        1:12:03 
   12     64 Henrik Gustavsson            86 Bredareds IF                   1:13:41 
   13     63 Linda Gustavsson             81 Bredareds IF                   1:13:47 
   14     39 Stefan Larsson                  Rydboholms SK                  1:13:51 
   15     42 Karl-Erik Assarsson             Rydboholms SK                  1:22:02 

          58 Erik Johansson               82 OK Kullingshof                  Felst. 
          60 Malin Andersson              87 IK Ymer                         Felst. 
          43 Jan Hilding                     Hestra IF                     ej start 
          35 Markus Johansson                Rydboholms SK                 ej start 



Öppen Kort  (7 4000 m                      

    1     48 Andreas Österlund               IK Ymer                          53:24 
    2     62 Bertil Ingemarsson           43 Hestra IF                        59:26 
    3     45 Åke Johansson                   Rydboholms SK                  1:00:47 
    4     50 Emma Fredman                    Hestra IF                      1:10:14 
    5     49 Therése Fredman                 Hestra IF                      1:10:34 
    6     46 Håkan Fredman                   Hestra IF                      1:15:38 

          47 Lola Ahlberger                  Hestra IF                       Felst.