Zoorientering 2004sö 2004-11-14 15:15
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2004

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 



H65  (14)      2840 m                      

    1          Ingemar Alfredsson        37     6 IK Uven                      23:24 G        
    2          Kurt Larsson              38     7 OK Nackhe                    26:11 G        
    3          Harry Söderberg           34     7 FK Friskus Varberg           28:46 S        
    4          Totte Holm                35    20 OK Räven                     32:00 S        
    5          Karl-Eric Wannberg        35    20 IK Omega                     33:22 S        
    6          Erland Olsson             35    20 Toarps OK                    34:04 B        
    7          Stig Johansson            37     6 OK Landehof                  34:06 B        
    8          Rolf Bååth                38    20 Hestra IF                    37:28          
    9          Gunnar Bylund             38    20 Rydboholms SK                37:53          
   10          Sven Håkansson            32    20 Skene Sim o IS               48:30          

               Eive Jerkstrand           39     6 Tolered-Utby Ol-klubb       Felst.          
               Roland Dahl               38     6 IFK Göteborg                Felst.          
               Lasse Olsson              32     7 IK Trenne Ullared           Felst.          
               Nils Andersson            30    20 Skene Sim o IS            ej start          



H55  (23)      3040 m                      

    1          Lennart Carlström         43     6 OK Landehof                  20:55 G        
    2          Dan Krantz                48    20 IK Gandvik                   22:19 G        
    3          Mats Elofsson                   20 Herrljunga SK Skid o OL      25:33 S        
    4          Hans Carlsson             41    20 IMP126 OK Orinto             25:53 S        
    5          Lars-Åke Sjökvist         47    14 Värend GN OL                 25:56 S        
    6          Sune Mentor               43     6 Göteborg-Majorna OK          26:02 S        
    7          Lars-Olof Rönnqvist       48     7 OK Löftan                    26:11 S        
    8          Håkan Carlsson            49     7 IK Dran                      27:34 S        
    9          Raimo Salminen            41    14 Växjö OK                     28:10 S        
   10          Erling Ekelöf             42    14 Värend GN OL                 28:18 S        
   11          Sven-Olof Pettersson      45    20 Mullsjö SOK                  29:40 S        
   12          Göran Svahn               46    20 Borås GIF                    29:54 S        
   13          John-Erik Bergstrand      42    14 Värend GN OL                 32:02          
   14          Bengt-Göran Nilsson       47     7 OK Löftan                    35:48          
   15          Hans Falk                 40    14 Värend GN OL                 38:44          

               Bob Kaill                 42    20 IK Omega                    Felst.          
               Ivan Ernvid               40    20 Nitta IF                    Felst.          
               Leif Nilsson              43     6 Göteborgs SK              ej start          
               Lars-Göran Axmalm         46     6 Sävedalens AIK            ej start          
               Stig Hjortvall            48    20 Bredareds IF              ej start          
               Rune Spetz                42    20 Nitta IF                  ej start          
               Bengt Mattsson            46    20 IMP126 OK Orinto          ej start          
               Henrik Hvoslef                     Bäkkelagets SK            ej start          



H45  (66)      3360 m                      

    1          Hans Strid                57    20 Ulricehamns OK               18:56 G        
    2          Lennart Karlsson          57    20 OK Mark                      19:41 G        
    3          Magnus Andersson          55    20 Ulricehamns OK               20:20 G        
    4          Anders Wilander           54    14 Anderstorps OK               21:43 S        
    5          Mikael Johansson          57    14 OK Gisle                     21:46 S        
    6          Per-Olof Larsson          55    20 Hestra IF                    22:14 S        
    7          Tomas Karlsson            56    20 OK Skogshjortarna            22:25 S        
    8          Bengt Lundberg            59    20 Istrums SK                   22:35 S        
    9          Clas Johansson            58    20 Bredareds IF                 22:44 S        
    9          Ingemar Persson           53    14 Gamleby OK                   22:44 S        
   11          Jan-Åke Emilsson          53    20 Gudhems IF                   23:07 S        
   12          Björn Pettersson          53    20 Ulricehamns OK               23:11 S        
   13          Roger Andersson           55    20 Ulricehamns OK               23:44 S        
   14          Håkan Sanderi             57    20 Lidköpings Vinter-SK         23:48 S        
   15          Kent Ivarsson             52    20 OK Skogshjortarna            24:02 S        
   16          Thore Jansson             53     6 Kungälvs OK                  24:10 S        
   17          Hans Hugoh                59     6 OK Landehof                  24:15 S        
   18          Örjan Christensson        59     1 OK Skogsfalken               24:30 S        
   19          Anders Wassblad           58     2 Uddevalla OK                 24:34 S        
   20          Thomas Johansson          53    12 Almby IK                     24:39 S        
   21          Lars-Gunnar Skoog         52    14 Växjö OK                     24:47 S        
   22          Tommy Roos                56    20 Falköpings AIK               24:50 S        
   23          Arne Svärm                54    14 OK Gisle                     25:16 S        
   24          Owe Törnroth              56    20 Hjobygdens OK                25:35 S        
   25          Kjell Ehrencrona          53     6 IFK Göteborg                 25:43 S        
   26          Anders Johansson          57    20 Hestra IF                    25:58 S        
   27          Egon Johansson            56    20 OK Tranan                    26:37 S        
   28          Arne Persson              55    20 IMP126 OK Orinto             26:45 S        
   29          Benny Hoffman             54    20 Gudhems IF                   26:52 S        
   30          Lasse Lundberg            55    12 Almby IK                     26:54 S        
   31          Jan Unosson               56    20 Bredareds IF                 26:57 S        
   32          Bengt Joviken             52     7 IF Rigor                     27:00 S        
   33          Örjan Wängdahl            58     2 OK Gipen                     27:11 B        
   34          Anders Spåner             57     6 Sävedalens AIK               27:13 B        
   35          Lars-Göran Pettersson     54    20 SOK 68                       27:38 B        
   36          Tor Ask                   54     6 Lerums SOK                   27:41 B        
   37          Per-Anders Enenge         55    20 Bredareds IF                 27:47 B        
   38          Bo Månsson                53     7 OK Löftan                    28:24 B        
   39          Magnus Uppström           59     6 FK Herkules                  28:26 B        
   40          Per-Anders Furusköld      57    20 IK Gandvik                   28:38 B        
   41          Håkan Carlbom             54     2 OK Gipen                     28:47 B        
   42          Martin Eickhoff           58     6 Sävedalens AIK               29:17          
   43          Johan Wedlin              55     6 Sävedalens AIK               29:18          
   44          Staffan Edström           56    14 OK Gisle                     29:26          
   45          Göran Olesund             59     6 OK Landehof                  29:47          
   46          Björn Engström            50     6 Lerums SOK                   30:25          
   47          Göran Håkansson           57     6 IK Uven                      30:44          
   48          Ove Branell               56    20 Ryda SK                      31:05          
   49          Kent Nero                 59    20 Mullsjö SOK                  31:08          
   50          Jan Bengtsson             53     7 FK Friskus Varberg           31:33          
   51          Jonas Jerlin              59     6 Frölunda OL                  31:49          
   52          Sven-Erik Ekedahl         59     6 Tolered-Utby Ol-klubb        32:12          
   53          Nicklas Järvstråt         62    20 Trollhättans SOK             32:24          
   53          Mats Nilsson              59    20 Falköpings AIK               32:24          
   55          Bo Johansson              58     7 FK Friskus Varberg           32:56          
   56          Hans Andersson            53    20 IK Gandvik                   33:04          
   57          Jan Axelsson              54     6 IK Uven                      33:59          
   58          Lars Kilborn              55    20 SOK 68                       35:11          
   59          Anders Isaksson           51     7 Fjärås AIK                   36:47          
   60          Per Börjesson             58    20 Ryda SK                      43:02          
   61          Jerry Rasmusson           58     2 Herrestads AIF               43:25          
   62          Leif Söderlind            57    14 Bredaryds SOK              1:21:41          

               Håkan Fredman             53    20 Hestra IF                 ej start          
               Sören Lind                57    20 Trollhättans SK           ej start          
               Stanley Mattsson          50     6 IK Uven                   ej start          
               Odd Ohlsson               55     2 Uddevalla OK              ej start          



H35  (73)      3730 m                      

    1          Christer Ryman            66    14 Skillingaryds FK             19:21 G        
    2          Jan Hinder                65     6 Tolered-Utby Ol-klubb        20:38 G        
    3          Mikael Bergstedt          69     6 Göteborg-Majorna OK          21:05 G        
    4          Stefan Lund               62     6 IFK Göteborg                 21:34 G        
    5          Johan Falk                63    20 Ulricehamns OK               21:37 G        
    6          Lennart Josefsson         60    20 Rydboholms SK                21:39 G        
    7          Sven Lundgren             65    14 Värend GN OL                 21:51 G        
    8          Jens Nilsson              65     1 OK Skogsfalken               21:54 G        
    9          Anders Sjögren            60    20 OK Kullingshof               22:43 S        
   10          Mikael Hansson            62    14 Bredaryds SOK                22:46 S        
   11          Carl-Otto Ivarsson        69    20 Mullsjö SOK                  23:16 S        
   12          Hans Rabe                 61     7 Fjärås AIK                   23:44 S        
   13          Karl-Erik Assarsson       66    20 Rydboholms SK                24:07 S        
   14          Tim Martland                       Manchester and DOC           24:23 S        
   15          Håkan Schmidt             61    20 Trollhättans SOK             24:25 S        
   16          Ragnar Uppström           64     6 FK Herkules                  24:33 S        
   17          Mikael Svärd              67     7 OK Löftan                    24:54 S        
   18          Anders Claesson           64    14 Burseryds IF                 24:58 S        
   19          Håkan Flingmark           66     2 Uddevalla OK                 25:10 S        
   20          Ove Englund               64    15 OK Ravinen                   25:25 S        
   21          Pierre Ståhl              65    14 Värend GN OL                 25:26 S        
   22          Tommy Bäck                65    20 OK Kullingshof               25:30 S        
   23          Hans Almgren              62    14 OK Stigen                    25:36 S        
   24          Johan Scharp              60    15 IFK Lidingös Skid o OK       25:39 S        
   25          Patrik Valberg            67     2 Herrestads AIF               25:40 S        
   26          Jonas Andersson           65    14 Värend GN OL                 25:41 S        
   27          Per Andersson             63    20 Ulricehamns OK               25:53 S        
   28          Thomas Attfors            61     6 Tolered-Utby Ol-klubb        25:59 S        
   29          Mikael Hallberg           60    20 Lidköpings Vinter-SK         26:34 S        
   30          Glenn Lövgren             61    20 Ulricehamns OK               26:42 S        
   31          Gunnar Markinhuhta        60     6 Göteborgs SK                 27:03 S        
   31          Magnus Andersson          68     2 OK Gipen                     27:03 S        
   33          Robert Andersson          60    20 Ryda SK                      27:20 S        
   34          Uno Sand                  63    20 IK Gandvik                   27:27 S        
   35          Ulf Almehed               64     6 Frölunda OL                  27:34 S        
   35          Stefan Pettersson         63     7 Fjärås AIK                   27:34 S        
   37          Magnus Pedersen           63    20 OK Skogshjortarna            27:49 S        
   38          Niklas Henriksson         68    20 Mullsjö SOK                  27:55 S        
   39          Stefan Spetz              65    20 Ulricehamns OK               28:00 S        
   40          Anders Jonsson            63    20 OK Klyftamo                  28:13 B        
   41          Anders Pettersson         60    20 Mariestads FK                28:45 B        
   42          Staffan Asplund           62     6 Kungälvs OK                  29:38 B        
   43          Lars Björfjäll            64    20 Bredareds IF                 29:39 B        
   44          Anders Kristoffersson     65    14 Anderstorps OK               29:46 B        
   45          Peter Ravnell             65    20 Gudhems IF                   29:49 B        
   46          Johan Liderud             65    20 Lidköpings Vinter-SK         30:09          
   47          Mikael Ragnarsson         61     2 OK Gipen                     30:20          
   48          Lars Nielsen              67     2 Stångenäs AIS                30:28          
   49          Lennart Nyberg            60     7 Fjärås AIK                   30:58          
   50          Anders Sörqvist           66    20 Bredareds IF                 31:29          
   51          Magnus Wallin             62    20 OK Mark                      31:40          
   52          Hans Gunnerek             61    20 OK Klyftamo                  31:54          
   53          Hans Voksepp              62    20 OK Skogshjortarna            31:56          
   54          Dennis Persson            69    14 Växjö OK                     32:07          
   55          Per Hentze                64     7 Fjärås AIK                   32:30          
   56          Peder Carlsson            66    20 OK Klyftamo                  33:28          
   57          Anders Dahlberg           61    20 Falköpings AIK               33:53          
   58          Fredrik Gustavsson        64    20 Ulricehamns OK               35:01          
   59          Thomas Gustavsson         00    18 Skattkärrs IF                36:11          
   60          Håkan Eriksson            62    20 OK Räven                     36:35          
   61          Lennart Johansson         61    20 Ryda SK                      37:24          
   62          Michael Svensson          63     6 Frölunda OL                  38:20          
   63          Per Blixt                 64    20 IMP126 OK Orinto             39:10          
   64          Kurt Andersson            62    20 OK Kullingshof             1:06:38          

               Magnus Forsberg           66    14 Värend GN OL                Felst.          
               Staffan Åberg                   18 Skattkärrs IF             Ej godk.          
               Andrew Lago               61     6 Göteborg-Majorna OK       Ej godk.          
               Peter Andersson           62    20 Ulricehamns OK            ej start          
               Roger Gunnarsson          65    20 Falköpings AIK            ej start          
               Stefan Johansson          64    14 Bredaryds SOK             ej start          
               Stefan Lindström          64    14 Bredaryds SOK             ej start          
               Tomas Nyström             60    20 IF Hagen                  ej start          
               Mikael Johansson          64     7 OK Nackhe                 ej start          



H21  (34)      3970 m                      

    1          Thomas Asp                66     6 IFK Göteborg                 20:26 G        
    2          Martin Claesson           72     6 IFK Göteborg                 20:41 G        
    3          Magnus Olofsson           76     7 FK Friskus Varberg           21:03 G        
    4          Johan Ingemarsson         72    20 Hestra IF                    21:16 G        
    5          Jens Thorild              73     7 FK Friskus Varberg           21:59 G        
    6          Daniel Olsson             74    20 Toarps OK                    22:06 G        
    7          Lennart Bengtsson         69     7 Falkenbergs OK               22:34 G        
    8          Thomas Ljung              73    20 OK Kullingshof               22:40 G        
    9          Anders Ingemarsson        69    20 Hestra IF                    22:53 G        
   10          Johan Carlström           73     6 OK Landehof                  23:08 G        
   11          Rasmus Leo                88    14 OK Stigen                    23:44 G        
   12          Magnus Carlsson           69    14 OK Stigen                    23:49 G        
   13          Tobias Johansson          87    20 OK Skogshjortarna            24:02 S        
   14          Markel Bertilsson         70    20 Hestra IF                    24:29 S        
   15          Bengt Öhlund              70    14 IK Hakarpspojkarna           25:45 S        
   16          Klas Pettersson           82     6 IF Marin Väst                26:09 S        
   17          Jari Williamsson          69     6 Tolered-Utby Ol-klubb        26:36 S        
   18          Anders Jonsson            77     6 IF Marin Väst                29:07 S        
   19          Andreas Leijgård          84    20 IK Wilske                    29:32 S        
   20          Jonas Nielsen             80    20 OK Skogshjortarna            30:07 B        
   21          Magnus Eliasson           74     7 FK Friskus Varberg           30:38 B        
   22          Urban Andersson           78    20 SOK 68                       30:43 B        
   23          Anders Höglund            72    14 Bredaryds SOK                31:03 B        
   24          Mats Eliasson             74     7 FK Friskus Varberg           31:11 B        
   25          Lennart Andersson         78    20 SOK 68                       31:36 B        
   26          Christer Lundenius        71    13 IMP085 Malmö OK              32:45          
   27          Martin Rådbo              77     6 IF Marin Väst                32:53          
   28          Roger Lundin              71     6 FK Herkules                  35:53          
   29          Johan Bylund              75    20 Rydboholms SK                36:13          

               Karl Borgö                       6 Sävedalens AIK              Felst.          
               Mikael Andersson          85    20 Fritsla VIK               ej start          
               Olle Schälin              73     6 OK Alehof                 ej start          
               Björn Arnesson            85    20 Ulricehamns OK            ej start          
               Rickard Pentonen          83    20 Hestra IF                 ej start          



H18  (21)      3730 m                      

    1          Erik Edespong             86     7 FK Friskus Varberg           19:33 G        
    2          Stefan Jonsson            87    20 OK Klyftamo                  19:58 G        
    3          Markus Johansson          87    20 Rydboholms SK                20:02 G        
    4          Erik Skaar                87    20 Ryda SK                      21:50 G        
    5          Andreas Carlsson          87    23 Tjällmo-Godegårds OK         21:51 G        
    6          Simon Larsson             87    20 Kinnaströms SK               23:09 S        
    7          Daniel Olsson             86     2 Uddevalla OK                 24:48 S        
    8          Mattias Prick             86     2 Uddevalla OK                 25:10 S        
    9          Erik Schultz              86     7 OK Löftan                    25:22 S        
   10          Linus Pilblad             87     1 OK Skogsfalken               26:21 S        
   11          Sebastian Hasselblom      86     7 FK Friskus Varberg           26:24 S        
   12          Jens Uddén                       2 Ljungskile FK                27:33 S        
   13          Andreas Branell           86    20 Ryda SK                      28:03 B        
   14          Simon Bardh               86     2 Uddevalla OK                 29:47 B        
   15          Johan Olofsson            87    20 OK Skogshjortarna            31:13          
   16          Marcus Branell            86    20 Ryda SK                      34:18          

               Erik Johansson            86    20 Falköpings AIK              Felst.          
               Mikael Axelsson           86    20 OK Skogshjortarna         ej start          
               Jimmy Johansson           87     7 FK Friskus Varberg        ej start          
               Daniel Hjortvall          86    20 Hestra IF                 ej start          
               Daniel Mauritzon          87    20 IF Hagen                  ej start          



H16  (43)      3610 m                      

    1          Olof Krantz               88    20 IK Gandvik                   20:36          
    2          Carl Magnusson            89    20 IF Hagen                     20:38          
    3          Johan Strid               89    20 Ulricehamns OK               21:08          
    4          Fredrik Johansson         88    14 Bredaryds SOK                21:20          
    5          Robin Johansson           88     1 OK Skogsfalken               21:32          
    6          Richard Sjöholm           90    13 Ringsjö OK                   22:11          
    7          Erik Hansson              89    20 Bredareds IF                 23:13          
    8          Johan Törnroth            89    20 Hjobygdens OK                23:36          
    9          Andreas Håkansson         89     6 Kungälvs OK                  23:51          
   10          Oskar Krantz              89    20 IK Gandvik                   24:12          
   11          Stefan Karlsson           88    20 Hjobygdens OK                24:53          
   12          Jens Nyström              89    20 IF Hagen                     25:09          
   13          Jacob Gunnarsson          88     6 Lerums SOK                   26:05          
   14          Arvid Jogbratt            88    20 OK Tranan                    26:12          
   14          Hugo Magnusson            89     6 FK Herkules                  26:12          
   16          Arvid Wedlin              89     6 Sävedalens AIK               27:57          
   17          Viktor Hermansson         89    14 OK Stigen                    28:04          
   18          Johan Samuelsson          89     7 Fagereds IF                  28:14          
   18          Jonathan Svensson         89    20 IF Hagen                     28:14          
   20          Mattias Lundberg          89    12 Almby IK                     28:20          
   21          Johan Gottfridsson        89    20 SOK 68                       28:24          
   22          Eric Jerlin               89     6 Frölunda OL                  29:15          
   23          Kristoffer Thorsson       89    14 OK Gisle                     29:21          
   24          Jonatan Pettersson        89    20 SOK 68                       29:22          
   25          Marcus Furusköld          89    20 IK Gandvik                   30:03          
   26          Karl Ask                  88     6 Lerums SOK                   30:09          
   27          Sebastian Sanell          88    14 Burseryds IF                 31:12          
   28          Albin Persson             88     6 OK Alehof                    31:46          
   29          Anders Mohlin             88    20 Falköpings AIK               35:10          
   30          Rasmus Pettersson         89    20 Gällstads IF                 49:47          

               Anton Udd                 88    20 Kinnaströms SK              Felst.          
               Anton Pettersson          88    20 Mariestads FK               Felst.          
               Petter Mattsson           88     6 IK Uven                     Felst.          
               Martin Hill               98    20 OK Skogshjortarna           Felst.          
               Karl-Oskar Jogbratt       88    20 OK Tranan                   Felst.          
               Johan Hermansson          89    20 Falköpings AIK              Felst.          
               Johan Hoof                89    20 Hestra IF                   Felst.          
               Alexander Westberg        89    20 OK Tranan                 ej start          
               Henrik Ekelöf             88    14 Värend GN OL              ej start          
               Jonatan Svensson          88    14 Värend GN OL              ej start          
               Hampus Olesund            89     6 OK Landehof               ej start          
               Alexander Glaerum         88     6 IK Uven                   ej start          
               Jonathan Wentzel          89     6 Kungälvs OK               ej start          



H14  (96)      2830 m                      

    1          Simon Sanderi             90    20 Lidköpings Vinter-SK         16:00          
    2          Erik Andersson            90    20 IK Gandvik                   16:03          
    3          Albin Pettersson          90    20 Mariestads FK                16:45          
    4          Oskar Carlsson            91    14 OK Stigen                    17:11          
    5          Niclas Ståhl              90     6 FK Herkules                  17:15          
    6          Simon Andersson           90    20 OK Kullingshof               17:17          
    7          Johan Runesson            90    14 OK Vivill                    17:23          
    8          Jon Henriksson            90     1 OK Skogsfalken               17:37          
    9          Erik Bernérus             90     6 Sävedalens AIK               17:48          
   10          Daniel Samuelsson         91     7 Fagereds IF                  17:53          
   11          Linus Falk                91    20 Ulricehamns OK               18:11          
   12          Martin Strid              91    20 Ulricehamns OK               18:25          
   13          David Cerwall             90     6 Tolered-Utby Ol-klubb        18:43          
   14          Martin Ohlsson            91     7 IK Dran                      18:45          
   15          Rasmus Persson            90    20 Falköpings AIK               18:46          
   16          Martin Lindeberg          90    13 Ringsjö OK                   19:00          
   17          Albin Remäng              91    20 Mullsjö SOK                  19:01          
   18          Erik Åkesson              91     7 IK Dran                      19:15          
   18          David Jonsson             90    20 OK Klyftamo                  19:15          
   20          Tomas Axelson             91     7 OK Löftan                    19:16          
   21          Joakim Ljunglide          90    20 OK Kullingshof               19:24          
   22          Erik Kvarnström           90    18 Kils OK                      19:35          
   23          Anders Hedberg            90     6 Lerums SOK                   19:39          
   24          Felix Larsson             91     1 OK Skogsfalken               19:46          
   24          Johan Bergagård           91     6 Tolered-Utby Ol-klubb        19:46          
   26          Sebastian Birgersson      90    20 Kinnaströms SK               19:57          
   27          Tibor Tar                 91    20 Rydboholms SK                20:04          
   28          Marcus Krona              91    20 OK Skogshjortarna            20:24          
   29          Erik Wallin               91    20 OK Mark                      20:27          
   30          Marcus Hansson            90     2 Herrestads AIF               20:45          
   31          Johan Laage               90    20 Falköpings AIK               21:22          
   32          Johan Badh                90    14 OK Vivill                    21:24          
   33          Christopher Stadelmann    91     7 Fjärås AIK                   21:39          
   34          David Hansson             90    20 OK Räven                     22:02          
   35          Tomas Hansson             91     7 Fjärås AIK                   22:18          
   36          Viktor Haggren            90    20 OK Skogshjortarna            22:35          
   37          Simon Johansson           90    20 OK Kullingshof               22:42          
   38          Christian Nilsson         90     7 OK Löftan                    22:47          
   39          André Erlandsson          91     2 Uddevalla OK                 22:48          
   40          Dennis Nyqvist            90     2 OK Gipen                     22:51          
   41          Anders Pettersson         90    20 Mullsjö SOK                  22:57          
   42          Albert Skaar              91    20 Ryda SK                      22:58          
   43          Christoffer Ohlsson       91     2 Uddevalla OK                 23:03          
   44          Daniel Josefsson          91    20 Rydboholms SK                23:04          
   45          Rasmus Bengtsson          91    20 OK Skogshjortarna            23:05          
   46          Mikael Martinsson         91     6 Göteborg-Majorna OK          23:15          
   47          Ola Johansson             90    14 OK Gisle                     23:30          
   48          Johan Attfors             91     6 Tolered-Utby Ol-klubb        23:51          
   49          Ludvig Walentin           91     6 Frölunda OL                  24:07          
   50          Nils Spetz                91    20 Ulricehamns OK               24:25          
   51          Albin Evertsson           91    20 OK Klyftamo                  24:40          
   52          Jonas Söder               91    20 OK Mark                      24:46          
   53          Kasper Magnusson          91    20 OK Mark                      25:01          
   54          Oskar Börjesson           90    20 Ryda SK                      25:02          
   55          Christoffer Andersén      91    20 IK Gandvik                   25:09          
   56          Anton Tholén              92    20 OK Skogshjortarna            25:19          
   57          Viktor Hofmann            91     6 FK Herkules                  25:28          
   58          Richard Svensson          91     6 Frölunda OL                  26:04          
   59          Hampus Håkansson          00    14 OK Vivill                    26:06          
   60          Marcus Björfjäll          90    20 Bredareds IF                 26:24          
   61          Max Bergkvist             91     6 Frölunda OL                  26:42          
   62          Robin Bennerhed           90    20 IK Gandvik                   27:04          
   63          Daniel Sandberg           91     2 OK Gipen                     27:06          
   64          Erik Nero                 90    20 Mullsjö SOK                  27:36          
   65          Joakim Persson            91    18 Kils OK                      27:40          
   66          Gustav Andersson          91     6 FK Herkules                  27:45          
   67          Simon Börjesson           91    20 Ryda SK                      28:06          
   68          Rikard Hill               91    20 OK Skogshjortarna            29:10          
   69          Victor Ljungblad          91    20 Rydboholms SK                29:22          
   70          Hannes Leibe-Lundåsen     00     6 Göteborg-Majorna OK          29:46          
   71          Oskar Blomqvist           90     1 OK Skogsfalken               29:48          
   72          Elias Borgelsson          91     6 Göteborg-Majorna OK          30:00          
   73          Fabian Peterson           90    20 OK Räven                     30:20          
   74          Christer Hentze           90     7 Fjärås AIK                   31:23          
   75          Erik Ramqvist             90    20 Lidköpings Vinter-SK         31:42          
   76          Tony Nielsen              91     2 Stångenäs AIS                31:43          
   77          Niklas Brag Jonsson       92    20 IK Gandvik                   33:08          
   78          Robin Lindgren            91    20 Ulricehamns OK               34:27          
   79          Anton Fredriksson         91     6 Göteborg-Majorna OK          34:55          
   80          Anton Stenlund            91    20 OK Skogshjortarna            35:15          
   81          Marcus Rehn               91     1 OK Skogsfalken               35:27          
   82          Hugo Engström             91     6 Lerums SOK                   35:57          
   83          Erik Antonsson            91     7 OK Löftan                    37:13          
   84          Andreas Karlsson          90     2 Herrestads AIF               45:13          
   85          Karl-Mikael Svensson      90    20 Lidköpings Vinter-SK         47:18          

               Joakim Johansson          91     7 FK Friskus Varberg          Felst.          
               Erik Schön                91    20 Hestra IF                   Felst.          
               Jesper Nilsson            91    20 Ulricehamns OK              Felst.          
               Daniel Svensson           91    14 Burseryds IF                Felst.          
               Pontus Dahn               91    20 OK Skogshjortarna         Ej godk.          
               Christoffer Andersson     91    20 Kinnaströms SK            ej start          
               Anton Wiberg              91     1 OK Skogsfalken            ej start          
               Fredrik Schmiterlöw       91    20 Hjobygdens OK             ej start          
               Eskil Hedman              91    20 OK Skogsvargarna          ej start          
               Fritiof Hedman            90    20 OK Skogsvargarna          ej start          
               Sebastian Rosenlind       91    20 IMP126 OK Orinto          ej start          



H12  (106)     2510 m                      

    1          Johan Högstrand           92    20 OK Räven                     14:01          
    1          Egil Edvardsen            92     6 Göteborg-Majorna OK          14:01          
    3          Simon Smedberg            93     1 OK Skogsfalken               14:33          
    4          Albin Thunberg            92     6 OK Alehof                    15:15          
    5          Simon Skogman             93    20 Kinnaströms SK               15:19          
    5          Patrik Eickhoff           92     6 Sävedalens AIK               15:19          
    7          David Johansson           92    20 Rydboholms SK                15:26          
    8          David Johansson           93     7 IK Dran                      15:49          
    9          Matias Pauli              93    20 Istrums SK                   16:11          
   10          Viktor Blomqvist          93     1 OK Skogsfalken               16:20          
   11          Adrian Pauli              92    20 Istrums SK                   16:22          
   12          Anders Hansson            92    20 Bredareds IF                 16:27          
   13          Viktor Holmgren           92    20 Ulricehamns OK               16:39          
   14          Joel Andersson            92    20 IK Gandvik                   17:03          
   15          Kevin Hägg                92    20 IK Gandvik                   17:07          
   16          Jesper Sjögren            93    20 OK Kullingshof               17:08          
   17          Oskar Arvidsson           92     6 FK Herkules                  17:09          
   18          Kristoffer Bertilsson     93    20 OK Mark                      17:21          
   19          Max Coxner                92     6 Lerums SOK                   17:25          
   20          Isak Krantz               92    20 IK Gandvik                   17:26          
   21          Martin Larsson            93    20 Hestra IF                    17:34          
   22          Marcus Olsson             92     7 FK Friskus Varberg           17:46          
   23          Eric Sand                 92    20 IK Gandvik                   17:56          
   24          Rasmus Bäck               93    20 OK Kullingshof               17:57          
   25          Joel Udd                  92    20 Kinnaströms SK               18:06          
   25          Robin Höglund             93     6 FK Herkules                  18:06          
   27          Herman Andersson          92    20 Lidköpings Vinter-SK         18:08          
   28          Alfred Carlsson           92    14 OK Stigen                    18:17          
   29          Johan Eliasson            93     7 FK Friskus Varberg           18:20          
   30          Oscar Törnroth            92    20 Hjobygdens OK                18:26          
   31          Johan Hinder              93     6 Tolered-Utby Ol-klubb        18:47          
   32          Martin Ahlberger                20 Hestra IF                    19:00          
   33          Rasmus Grahm Rabe         92     7 Fjärås AIK                   19:01          
   34          Johan Sandström           92     2 OK Gipen                     19:36          
   35          Olof Drake                92     7 Fjärås AIK                   19:43          
   36          Anders Ohlsson            93     2 Uddevalla OK                 19:46          
   37          Carl Lindau               92     6 Tolered-Utby Ol-klubb        19:52          
   38          Viktor Runnby             93     6 Göteborg-Majorna OK          20:10          
   39          Martin Frisk              92    20 OK Mark                      20:12          
   40          Johan Gunnarsson          93     6 Lerums SOK                   20:17          
   41          Linus Gull                92    20 IK Gandvik                   20:19          
   42          Emil Andersson            93    20 OK Kullingshof               20:22          
   43          Gabriel Andersson         93    20 Ulricehamns OK               20:28          
   44          Tobias Edström            92    14 OK Gisle                     20:37          
   45          Joel Nilsson              92     6 Lerums SOK                   21:16          
   46          Anton Nilsson             93     1 OK Skogsfalken               21:32          
   47          Victor Tedeman            92     6 Frölunda OL                  21:51          
   48          Martin Hallberg           92    20 Lidköpings Vinter-SK         21:58          
   49          Klas Järvstråt            93    20 Trollhättans SOK             22:20          
   50          Daniel Vedin              92     6 Frölunda OL                  22:38          
   51          Johannes Andersson        93    20 Ryda SK                      23:13          
   52          Patrik Lindqvist          92     6 Frölunda OL                  23:22          
   53          Albin Östling             93    20 OK Skogshjortarna            23:51          
   53          Martin Kvarnström         92    18 Kils OK                      23:51          
   55          Niklas Helmertz           93     6 FK Herkules                  24:10          
   56          Olliver Schulz            92     7 OK Löftan                    24:12          
   57          Kristian Narbro-Porath    93     6 Tolered-Utby Ol-klubb        24:19          
   58          Jonas Sundberg            92    20 Istrums SK                   24:25          
   59          Mattias Kuosku            93     6 Tolered-Utby Ol-klubb        24:35          
   60          Simon Bengtsson           92     7 FK Friskus Varberg           24:53          
   61          Magnus Jansson            93     6 Kungälvs OK                  24:57          
   62          Marcus Gustavsson         92    18 Skattkärrs IF                25:02          
   63          Filip Andersson           93    20 Kinnaströms SK               25:09          
   64          Anders Järpedal           92    20 OK Skogsvargarna             25:13          
   65          Jacob Lund                93     6 IFK Göteborg                 25:17          
   66          Ivar Kullberg             93    20 OK Mark                      26:09          
   67          Bjarne Gelotte            93     6 Tolered-Utby Ol-klubb        26:16          
   68          Martin Joviken            92     7 IF Rigor                     26:58          
   69          Magnus Persson            93    14 Bottnaryds IF                27:50          
   70          Henning Gustavsson        93     7 Falkenbergs OK               27:55          
   71          Simon Svärd               92     7 OK Löftan                    28:27          
   72          Andreas Brag Jonsson      93    20 IK Gandvik                   29:02          
   73          Oskar Havner              92     6 Kungälvs OK                  29:36          
   74          Erik Andersson            92    20 Ulricehamns OK               29:51          
   75          Simon Asplund             92     6 Kungälvs OK                  30:00          
   76          Albin Peterson            92    20 OK Räven                     30:07          
   77          Joel Garber               93     7 Fjärås AIK                   30:43          
   78          Joakim Brorsson           92     6 Kungälvs OK                  30:45          
   79          Mathias Hoppe             93    20 OK Kullingshof               31:00          
   80          Anton Czerna              93    20 Istrums SK                   31:19          
   81          Christoffer Engesvik      92    20 Ryda SK                      32:08          
   82          Jesper Koskelainen        93    20 Ulricehamns OK               32:29          
   83          Olof Christensson         92     1 OK Skogsfalken               33:51          
   84          Viktor Lerdalen           93     7 IK Dran                      34:26          
   85          Pontus Andersson          95     7 OK Löftan                    34:51          
   86          Johan Hentze              92     7 Fjärås AIK                   35:51          
   87          Anton Rehn                93     1 OK Skogsfalken               38:34          
   88          Rasmus Almqvist                  6 IFK Göteborg                 41:29          
   89          Kristoffer Regnsäter      93     2 OK Gipen                     42:18          
   90          Simon Nilsson             92    20 Falköpings AIK               42:29          
   90          Johan Sandrell            93    14 Värend GN OL                 42:29          
   92          Alexander Hiller          93     1 OK Skogsfalken               42:45          
   93          John Johansson            92    20 Kinnaströms SK               43:02          

               Albin Andersson           92    20 Kinnaströms SK              Felst.          
               Simon Bodén               93    20 OK Mark                   Ej godk.          
               Carl-Johan Fredman        92    20 Hestra IF                 ej start          
               Elias Jakobsson           93     7 IK Dran                   ej start          
               Viktor Johansson          92     7 IK Dran                   ej start          
               Karl-Johan Westberg       92    20 OK Tranan                 ej start          
               Max Sjöberg               92    20 OK Skogshjortarna         ej start          
               Adam Jansson              92    20 OK Skogshjortarna         ej start          
               Elias Forsberg            93    14 Värend GN OL              ej start          
               Martin Assarsson          93    20 Rydboholms SK             ej start          
               Felix Östman              93    18 Kils OK                   ej start          
               Oscar Wentzel             93     6 Kungälvs OK               ej start          
               Christoffer Hildebrand    93     6 Kungälvs OK               ej start          



H10  (64)      2150 m                      

    1          Tobias Lundberg           94    12 Almby IK                     15:18          
    2          Pontus Karlsson           94    20 Kinnaströms SK               15:23          
    3          Viktor Flingmark          94     2 Uddevalla OK                 15:26          
    4          Jonas Rinnbäck            94    15 OK Ravinen                   15:45          
    5          Filip Grahn               96    20 Hestra IF                    17:47          
    6          Jakob Perleroth           94     6 OK Landehof                  18:05          
    7          Johan Ivarsson            95    20 OK Kullingshof               18:29          
    8          Rikard Scharp             94    15 IFK Lidingös Skid o OK       19:04          
    9          Linus Hugoh               94     6 OK Landehof                  19:10          
   10          Fredrik Wennermark        94     1 OK Skogsfalken               19:37          
   11          Erik Bäcklund Ekvall      95    20 Trollhättans SOK             19:45          
   12          Jesper Gustafsson         94    20 OK Kullingshof               19:47          
   13          Andreas Petersson         96    14 Burseryds IF                 20:02          
   14          Anton Blom                94     6 IK Uven                      20:54          
   15          Viktor Larsson            95    20 Bredareds IF                 20:58          
   16          Felix Sjöberg             94    20 OK Skogshjortarna            21:57          
   17          Nicklas Andersson         95    20 Istrums SK                   22:10          
   18          Arvid Andersson           94    20 Lidköpings Vinter-SK         22:13          
   19          Per Samuelsson            95     7 Fagereds IF                  22:38          
   20          Erik Johansson            94    20 Ryda SK                      23:08          
   21          Fredrik Voksepp           94    20 OK Skogshjortarna            23:12          
   22          Axel Magnussen            94    18 Skattkärrs IF                23:37          
   23          Colin Fransson-Lee        95     6 OK Alehof                    23:51          
   24          Peter Gullbrandsson       94     2 Stångenäs AIS                23:53          
   25          Gustav Hinder             95     6 Tolered-Utby Ol-klubb        24:10          
   26          Daniel Andersson          97     7 OK Löftan                    25:00          
   27          Måns Hultin               95    20 OK Mark                      25:08          
   28          Johan Wendel              94     6 FK Herkules                  25:19          
   29          Henrik Andersson          94    20 Ulricehamns OK               26:27          
   30          Johan Andersson           94    20 Ryda SK                      26:37          
   31          Albert Gustavsson         95     7 Falkenbergs OK               27:06          
   32          Erik Persson              95    20 IMP126 OK Orinto             27:20          
   33          Martin Hentze             95     7 Fjärås AIK                   27:28          
   34          Simon Hedström            95     7 IK Dran                      27:47          
   35          Erik Gustafsson           96    20 Ulricehamns OK               27:56          
   36          Teodor Bergqvist          94    20 OK Tranan                    28:19          
   37          André Bertilsson                20 OK Mark                      28:21          
   38          Alfred Larsson            96    20 Bredareds IF                 29:52          
   39          Axel Ek                         20 OK Mark                      30:16          
   40          Eddie Grahm Rabe          95     7 Fjärås AIK                   30:42          
   41          Johan Widell              95    20 OK Skogshjortarna            30:51          
   42          Martin Olsson             95    20 Tibro AIK SOK                31:38          
   43          Fredrik Gustavsson        90    18 Skattkärrs IF                33:34          
   44          Olof Nyberg               95     7 Fjärås AIK                   35:26          
   45          Max Svensson              94    14 Värend GN OL                 35:52          
   46          Olof Bjering              94    14 Värend GN OL                 36:42          
   47          Mikael Sjöblom            94    20 Fritsla VIK                  39:54          
   48          Jakob Ekman               95     7 FK Friskus Varberg           41:41          
   49          Eddy Schulz               94     7 OK Löftan                    43:43          
   50          Jonathan Bodén            96    20 OK Mark                      50:01          
   51          Marcus Åberg                    18 Skattkärrs IF                52:26          

               Jesper Liderud            94    20 Lidköpings Vinter-SK        Felst.          
               Måns Hellström            94    20 IK Gandvik                  Felst.          
               Niklas Frisk              95    20 OK Mark                     Felst.          
               Erik Dahn                 95    20 OK Skogshjortarna         Ej godk.          
               Alexander Roos            95    20 OK Skogshjortarna         Ej godk.          
               Alexander Sörqvist              20 Bredareds IF              Ej godk.          
               Valentin Hedman           94    20 OK Skogsvargarna          j fullf.          
               Rasmus Olsson             94     2 OK Gipen                  j fullf.          
               Oscar Andersson           95     6 IK Uven                   ej start          
               Einar Nordgren            95    20 Bredareds IF              ej start          
               Johan Höglund             96     6 FK Herkules               ej start          
               Fredrik Kjörk             94     6 Frölunda OL               ej start          
               Henrik Hildebrand         95     6 Kungälvs OK               ej start          



D65  (7)       2820 m                      

    1          Vivi-Anne Bylund          38    20 Rydboholms SK                32:22 G        
    2          Inga-Lisa Johansson       33     7 Fjärås AIK                   33:08 G        
    3          Hildur Olsson             39     7 IK Trenne Ullared            37:17 S        
    4          Gunvor Håkansson          31    20 Skene Sim o IS               40:55 S        
    5          Inger Hallberg            37     6 IK Uven                      46:24 S        

               Gunnel Börjesson          38     6 IK Uven                     Felst.          
               Annalisa Andersson        31     7 IK Trenne Ullared           Felst.          



D55  (15)      2840 m                      

    1          Lisa Kumlin               49    14 Växjö OK                     25:32 G        
    2          Ulla Lindhe               42     6 IK Stern                     26:02 G        
    3          Ann-Marie Holmström       49    20 IK Gandvik                   26:03 G        
    4          Marie-Louise Lundström    43     7 OK Löftan                    27:41 G        
    5          Kerstin Spetz             44    20 Nitta IF                     33:47 S        
    6          Mona Carlson              42    20 OK Skogshjortarna            35:06 S        
    7          Kristina Johansson        47    20 Hjobygdens OK                36:19 S        
    8          Ingrid Tengeland          47    20 IK Gandvik                   36:29 S        
    9          Eva Bergstrand            43    14 Värend GN OL                 43:02          
   10          Sinikka Kukkohovi         49    14 Anderstorps OK               47:40          
   11          Siw Ekelöf                43    14 Värend GN OL                 56:30          

               Gun Johansson             40     6 OK Landehof               Ej godk.          
               Monia Lindström           50     6 IK Uven                   ej start          
               Elisabeth Ramhult         43     7 FK Friskus Varberg        ej start          
               Kerstin Ernvid            44    20 Nitta IF                  ej start          



D45  (28)      3040 m                      

    1          Anne Kaill                54    20 IK Omega                     24:02 G        
    2          Gunilla Larsson           57    20 Bredareds IF                 25:11 G        
    3          Elisabet Månsson          58     7 OK Löftan                    26:59 G        
    4          Ann Svärm                 57    14 OK Gisle                     27:18 G        
    5          Anna-Lena Svensson        58    20 Lidköpings Vinter-SK         27:47 G        
    5          Lena Runesson             59    14 OK Vivill                    27:47 G        
    7          Kristina Unosson          55    20 Bredareds IF                 28:14 S        
    8          Helen Axelsson            58     6 IK Uven                      28:31 S        
    9          Ann Wilander              56    14 Anderstorps OK               29:09 S        
   10          Kristina Larsson          51    20 OK Klyftamo                  29:20 S        
   11          Monika Johansson          59     7 FK Friskus Varberg           29:31 S        
   12          Anna-Carin Mohlin         55    20 Falköpings AIK               29:41 S        
   13          Britt-Marie Larsson       50    20 SOK 68                       29:45 S        
   14          Lena Persson              54    14 Gamleby OK                   31:03 S        
   15          Silke Klick               59     6 IK Stern                     31:45 S        
   16          Monica Ivarsson           52    20 OK Skogshjortarna            32:00 S        
   17          Lena Håkansson            58     6 IK Uven                      32:49 S        
   18          My Engström               56     6 Lerums SOK                   32:54 S        
   19          Leila Ljunggren           59    20 Fritsla VIK                  33:18 S        
   20          Karin Axelsson            51     6 IK Uven                      34:22 S        
   21          Lola Ahlberger            54    20 Hestra IF                    35:01 B        
   22          Görel Skoog               58    14 Växjö OK                     36:08 B        
   23          Eva-Lena Falk             58    14 Värend GN OL                 38:16          
   24          Anette Olofsson           59    20 OK Skogshjortarna            44:13          
   25          Yvonne Edström            56    14 OK Gisle                     45:12          
   26          Vanja Jinnemo             56    13 Hjärnarps GH OL              48:56          
   27          Mirjam Norén              51     6 IK Uven                      52:45          

               Katarina Östling          57    20 OK Skogshjortarna           Felst.          



D35  (41)      3410 m                      

    1          Anette Bernhed            65     6 FK Herkules                  24:04 G        
    2          Eva Almgren               64    14 OK Stigen                    25:20 G        
    3          Marianne Hansson          61    20 Bredareds IF                 25:38 G        
    4          Anna Isaksson             64    20 Mullsjö SOK                  26:15 G        
    5          Eva Pedersen              64    20 OK Skogshjortarna            26:21 G        
    6          Carina Ivarsson           67    20 OK Kullingshof               26:49 G        
    7          Annika Svärd              67     7 OK Löftan                    26:59 G        
    8          Ulrika Johansson          63     7 OK Löftan                    27:57 G        
    9          Katarina Markinhuhta      68     6 Göteborgs SK                 28:44 S        
   10          Lisel Arvidsson           61    14 Växjö OK                     29:18 S        
   11          Ann Nyström               61    20 IF Hagen                     29:19 S        
   12          Susanne Borrsén           67     2 OK Kroppefjäll               29:37 S        
   13          Agneta Johansson          61    20 Rydboholms SK                29:40 S        
   14          Lena Thuresson            63    20 Rydboholms SK                30:01 S        
   15          Elisabeth Fredriksson     60    20 Gudhems IF                   30:10 S        
   16          Kristina Johansson        64    14 Bredaryds SOK                30:43 S        
   17          Annika Petersson          62    14 Burseryds IF                 31:21 S        
   18          Annica Jönsson            69     7 FK Friskus Varberg           31:58 S        
   19          Gerd Johansson            69    20 Gällstads IF                 32:12 S        
   20          Eva Jiremyr               65    20 Falköpings AIK               32:14 S        
   21          Birgitta Strid            60    20 Ulricehamns OK               32:36 S        
   22          Lisa Andersson            62    20 Ulricehamns OK               33:39 S        
   23          Ulrika Hilmersson         67    20 Mullsjö SOK                  34:09 S        
   24          Monica Laage              63    20 Falköpings AIK               34:23 S        
   25          Birgit Hansson            60     2 Herrestads AIF               34:26 S        
   26          Petra Ryman               67    14 Skillingaryds FK             35:12 B        
   27          Berit Jansson             64    20 Falköpings AIK               35:22 B        
   28          Eva Martinsson            67    18 Skattkärrs IF                35:46 B        
   29          Ingvor Johansson          60     7 Falkenbergs OK               36:06 B        
   30          Gun Larsson               62     2 OK Gipen                     36:08 B        
   31          Susanne Lundberg          63    12 Almby IK                     36:09 B        
   32          Maria Hermansson-Ström    60    14 OK Stigen                    36:19 B        
   33          Irené Andersson           63    20 OK Kullingshof               36:35 B        
   34          Nina Schmidt              63    20 Trollhättans SOK             36:55 B        
   35          Marie Hermansson          62    20 OK Kullingshof               38:43          
   36          Lena Scharp               61    15 IFK Lidingös Skid o OK       41:22          
   37          Ros-Marie Dahlberg        62    20 Falköpings AIK               56:12          

               Christina Nilsson         61    20 OK Tranan                   Felst.          
               Annki Gunnerek            65    20 OK Klyftamo                 Felst.          
               Catarina Blomberg         61     6 Göteborg-Majorna OK         Felst.          
               Ann-Kristin Spetz         65    20 Ulricehamns OK            ej start          



D21  (23)      3500 m                      

    1          Laila B Höglund           62     6 FK Herkules                  21:59 G        
    2          Åsa Wadensjö Leo          65    14 OK Stigen                    22:32 G        
    3          Eva Öhlund                74    14 IK Hakarpspojkarna           23:16 G        
    4          Helena Bååth              71    20 Hestra IF                    23:20 G        
    5          Linda Martinsson          78     6 IF Marin Väst                24:05 G        
    6          Stina Banck               85    20 IF Hagen                     24:07 G        
    7          Lina Rööhs                78    18 Skattkärrs IF                25:21 S        
    8          Ellinor Kallin            80    20 SOK 68                       25:48 S        
    9          Lisa Bigsten              76     6 FK Herkules                  26:14 S        
   10          Åsa Hagnestål             77    13 IMP085 Malmö OK              26:46 S        
   11          Marie Arnesson            82     7 OK Löftan                    27:44 S        
   12          Hanna Mattsson            84     6 IK Uven                      28:14 S        
   13          Stina Wilander            85    14 Anderstorps OK               28:54 S        
   14          Isabell Håkansson         85     6 IK Uven                      28:57 S        
   15          Malin Sörstrand           79    20 SOK 68                       29:43 S        
   16          Anna-Karin Nilsson        84     3 Malungs OK Skogsmårdarna     30:30 S        
   17          Lisa Engström             86     6 Lerums SOK                   30:39 S        
   18          Mina Anger                78    12 Almby IK                     31:51 B        
   19          Malin Johansson           71     7 FK Friskus Varberg           32:43 B        
   20          Linda Jinnemo             83    13 Hjärnarps GH OL              40:12          
   21          Lena Andersson            76     2 OK Gipen                     45:49          

               Ann Hyvönen               76    18 Skattkärrs IF               Felst.          
               Lena Boge                 72     6 OK Alehof                 ej start          



D18  (22)      3410 m                      

    1          Sanna Eriksson            87     7 IF Rigor                     23:41 G        
    2          Julia Torstensson         86     6 OK Landehof                  24:54 G        
    3          Monica Olsson             87     2 Uddevalla OK                 25:48 G        
    4          Sandra Karlsson           87    14 Bottnaryds IF                26:08 G        
    4          Mathilda Carlsson         89    14 OK Stigen                    26:08 G        
    6          Gabriella Palmér          87    20 Ulricehamns OK               27:10 S        
    7          Karin Johansson           87    20 Hjobygdens OK                28:05 S        
    8          Helena Isaksson           89     7 OK Löftan                    28:10 S        
    9          Emma Fritzell             87    14 Anderstorps OK               30:13 S        
   10          Jonna Engström            87     6 Lerums SOK                   31:00 S        
   11          Marie Jinnemo             87    13 Hjärnarps GH OL              31:05 S        
   12          Elin Törnroth             87    20 Hjobygdens OK                31:06 S        
   13          Malin Riis                87    13 Örkelljunga FK               31:13 S        
   14          Jessica Eriksson          86    20 Bredareds IF                 31:59 S        
   15          Emelie Dahlberg           86    20 Falköpings AIK               32:28 S        
   16          Olivia Hoffman            87    20 Gudhems IF                   38:05          
   17          Josefine Ekman            86     7 FK Friskus Varberg           39:08          
   18          Sofie Pettersson          87    20 Ulricehamns OK               41:04          

               Anna Hulander             87    20 Ulricehamns OK              Felst.          
               Emma Fredman              86    20 Hestra IF                 ej start          
               Therese Fredman           87    20 Hestra IF                 ej start          
               Annica Hansson            86     2 Herrestads AIF            ej start          



D16  (36)      3440 m                      

    1          Ida-Maria Svensson        88    20 Lidköpings Vinter-SK         24:18          
    2          Hanna Falk                89    20 Ulricehamns OK               24:48          
    3          Kristin Skaar             89    20 Ryda SK                      25:43          
    4          Sara Davidsson            88    14 Anderstorps OK               25:58          
    5          Lina Lindqvist            89     6 FK Herkules                  26:13          
    6          Agnes Abrahamsson         89    20 Främmestads IK               26:32          
    7          Sara Nyström              88    20 IF Hagen                     26:57          
    8          Angelika Larsson          89    13 Örkelljunga FK               27:12          
    9          Linnéa Hoffman            89    20 Gudhems IF                   27:14          
   10          Emelie Unosson            89    20 Bredareds IF                 27:15          
   11          Sofia Johansson           88    20 OK Tranan                    27:34          
   12          Lisa Åkesson              89     7 IK Dran                      27:57          
   13          Joanna Larsson            88    20 Bredareds IF                 28:01          
   14          Therese Wängdahl          89     2 OK Gipen                     28:03          
   15          Elena Orrlöv              88     6 Frölunda OL                  29:31          
   16          Lisa Weimann              89     6 IK Uven                      30:16          
   17          Malin Ljunggren           88    20 Fritsla VIK                  31:22          
   18          Elin Gustavsson           88    20 Ulricehamns OK               31:36          
   19          Sofie Östanbäck           89    20 Fritsla VIK                  31:57          
   20          Lena Helgesson            88    14 Bottnaryds IF                31:59          
   21          Sandra Oswald             89     7 Fjärås AIK                   32:22          
   22          Sanna Söderlind           88    14 Bredaryds SOK                33:38          
   23          Marie Johansson           88    20 OK Tranan                    34:32          
   24          Malin Olsson              89     2 OK Gipen                     35:14          
   25          Ida Engström              89     6 Lerums SOK                   35:44          
   26          Malin Larsson             89    20 Främmestads IK               36:32          
   27          Silvana Nicklasson        89     2 OK Gipen                     36:34          
   28          Emma Forsberg             88    20 Hjobygdens OK                36:37          
   29          Petra Östanbäck           89    20 Fritsla VIK                  36:57          
   30          Erika Andersson           89    20 Ulricehamns OK               37:36          
   31          Emma Söder                88    20 OK Mark                      47:24          

               Joanna Eriksson           89    20 Mullsjö SOK                 Felst.          
               Therese Sjöblom           89    20 Fritsla VIK                 Felst.          
               Charlotte Agrell          89     7 FK Friskus Varberg        ej start          
               Lisa Wilander             89    14 Anderstorps OK            ej start          
               Sanna Svensson            89    20 Främmestads IK            ej start          



D14  (84)      2820 m                      

    1          Linnea Martinsson         91    18 Skattkärrs IF                18:13          
    2          Lina Blomqvist            90     1 OK Skogsfalken               20:13          
    3          Mia Kaisajuntti           90     1 OK Skogsfalken               20:38          
    4          Evelina Nilsson           90    20 OK Tranan                    20:55          
    5          Rebecka Olsson            90     1 OK Skogsfalken               21:07          
    6          Sandra Skogum             90    20 Kinnaströms SK               21:49          
    7          Elina Eriksson            90    20 Bredareds IF                 21:53          
    8          Kajsa Isaksson            90    20 Mullsjö SOK                  22:03          
    9          Jenny Furusköld           91    20 IK Gandvik                   22:11          
   10          Camilla Larsson           90    20 Bredareds IF                 22:13          
   10          Stina Persson             90    14 Gamleby OK                   22:13          
   12          Pernilla Petersson        91    14 Burseryds IF                 22:20          
   13          Erika Johansson           91     1 OK Skogsfalken               22:28          
   14          Maria Bois                91     3 Malungs OK Skogsmårdarna     22:57          
   15          Lisa Lindström            90    14 Bredaryds SOK                23:01          
   16          Josefine Malmgren         90     6 Lerums SOK                   23:09          
   17          Caroline Stadelman        90     7 Fjärås AIK                   23:13          
   18          Elin Odbro                90    20 OK Räven                     23:14          
   19          Petra Ericsson            90    20 Hjobygdens OK                23:19          
   20          Lisa Borssén              90     2 OK Kroppefjäll               23:41          
   21          Sara Johansson            91    14 Bredaryds SOK                23:45          
   22          Maria Johansson           90     7 OK Löftan                    23:53          
   23          Marie Hässler             90    15 IFK Lidingös Skid o OK       23:58          
   24          Linnea Edespong           90     7 FK Friskus Varberg           24:00          
   25          Mia Gustafsson            91     6 Tolered-Utby Ol-klubb        24:07          
   26          Tove Udd                  90    20 Kinnaströms SK               24:10          
   27          Carolina Johansson        91    20 OK Skogshjortarna            24:12          
   28          Jonna Gunnerek            90    20 OK Klyftamo                  24:23          
   29          Emma Persson              90    15 IFK Lidingös Skid o OK       24:32          
   30          Hanna Johansson           90    18 Skattkärrs IF                24:55          
   31          Ida Horst                 90     2 OK Gipen                     24:58          
   32          Julia Olesund             91     6 OK Landehof                  25:17          
   33          Astri Magnussen           91    18 Skattkärrs IF                25:20          
   34          Cajsa Banck               91    20 Hjobygdens OK                25:24          
   35          Ann-Sofie Larsson         91    13 Örkelljunga FK               25:56          
   36          Hanna Åkesson             91     7 IK Dran                      25:58          
   37          Ida Larsson               90    20 OK Klyftamo                  26:14          
   38          Lisa Larsson              91    20 Bredareds IF                 26:20          
   39          Lovisa Nilsson            90     6 Lerums SOK                   26:21          
   40          Märtha Kaisajuntti        91     1 OK Skogsfalken               26:29          
   41          Elna Forsberg             91    14 Värend GN OL                 26:30          
   42          Maja Persson-Riis         90    20 IF Hagen                     26:57          
   43          Ingrid Wadman             91     6 Göteborg-Majorna OK          26:59          
   44          Emma Roos                 90     7 Fjärås AIK                   27:01          
   45          Ida Pettersson            91    20 Främmestads IK               27:15          
   46          Malin Assarsson           90    20 Rydboholms SK                27:16          
   47          Elin Henriksson           91    20 Mullsjö SOK                  27:22          
   48          Johanna Nöjd              90    14 Bottnaryds IF                27:27          
   49          Nina Sandrell             90    14 Värend GN OL                 27:29          
   50          Johanna Falk              90    14 Värend GN OL                 28:36          
   51          Elsa Ivarsson             90    20 Mullsjö SOK                  28:38          
   52          Johanna Nilsson           91    20 Falköpings AIK               28:45          
   53          Johanna Lindström         91     6 IK Uven                      28:47          
   54          Malin Lundberg            91    12 Almby IK                     28:59          
   55          Åsa Lindström             90    14 Bredaryds SOK                29:02          
   56          Lotta Järvstråt           90    20 Trollhättans SOK             29:05          
   57          Johanna Börjesson         90     7 FK Friskus Varberg           29:14          
   58          Therese Lindqvist         90    20 Mullsjö SOK                  29:34          
   59          Johanna Blomberg          91     6 Göteborg-Majorna OK          30:00          
   60          Emma Skogman              91    20 Rydboholms SK                30:11          
   61          Sara Lund                 90     6 IFK Göteborg                 30:20          
   62          Frida Andersson           91    20 Ulricehamns OK               30:50          
   63          Lisa Andersson            91    20 Ryda SK                      30:52          
   64          Linnea Johansson          91     7 IK Dran                      31:09          
   65          Karin Emanuelsson         91    14 Bredaryds SOK                31:17          
   66          Sarah Gustafsson          91    20 OK Kullingshof               31:52          
   67          Jenny Jareteg             91    20 Rydboholms SK                32:10          
   68          Marie Rasmussen           91    14 Bredaryds SOK                32:18          
   69          Karin Johansson           91     6 FK Herkules                  33:56          
   70          Amanda Svensson           91    14 Bredaryds SOK                34:58          
   71          Lina Dahlberg             90    20 Falköpings AIK               35:26          
   72          Sandra Eliasson           91     6 Tolered-Utby Ol-klubb        36:34          
   73          Klara Nero                91    20 Mullsjö SOK                  36:58          
   74          Ylva Wängdahl             91     2 OK Gipen                     39:50          
   75          Emma Kilborn              90    20 SOK 68                       40:39          
   76          Josephine Carlsson Lars   91    20 OK Skogsvargarna             40:44          

               Lisa Larsson              90     3 Malungs OK Skogsmårdarna    Felst.          
               Lisa Elenström            90     7 FK Friskus Varberg          Felst.          
               Fanny Scharp              90    15 IFK Lidingös Skid o OK    ej start          
               Frida Eriksson            90    20 Rydboholms SK             ej start          
               Sofie Persson             90    20 Mullsjö SOK               ej start          
               Lisa Nordling             90     2 OK Gipen                  ej start          
               Maria Alfredsson          90     2 OK Gipen                  ej start          
               Erika Engberg             91     6 Tolered-Utby Ol-klubb     ej start          



D12  (71)      2440 m                      

    1          Elin Månsson              92     7 OK Löftan                    15:58          
    2          Sara Jonsson              92    20 OK Klyftamo                  16:16          
    3          My Martinsson             92    18 Skattkärrs IF                16:37          
    4          Lovisa Hansson            93    20 Bredareds IF                 17:42          
    5          Malin Hedberg             92     6 Lerums SOK                   17:48          
    6          Linda Johansson           92     7 OK Löftan                    18:48          
    7          Maja Falk                 93    20 Ulricehamns OK               18:50          
    8          Lina Josefsson            93    20 Rydboholms SK                19:29          
    9          Karin Hoof                92    20 Hestra IF                    20:07          
   10          Louise Perleroth          92     6 OK Landehof                  20:09          
   11          Johanna Johansson         92     7 OK Nackhe                    20:31          
   12          Sandra Boman              93    18 Deje SF                      20:36          
   13          Eleonor Poka              92     6 Tolered-Utby Ol-klubb        20:40          
   14          Jenny Falk                93    14 Värend GN OL                 20:53          
   15          Emilia Henrysson          92    20 Tibro AIK SOK                21:09          
   16          Felicia Nilsson           93     1 OK Skogsfalken               21:24          
   17          Emma Nöjd                 92    14 Bottnaryds IF                21:36          
   18          Jessica Johansson         93    20 OK Skogshjortarna            21:42          
   19          Erika Jiremyr             92    20 Falköpings AIK               22:17          
   20          Anne Hansson              93    20 OK Räven                     22:38          
   21          Gabriella Österberg       92    20 OK Kullingshof               23:12          
   22          Therese Enenge            93    20 Bredareds IF                 23:55          
   23          Madeleine Attfors         93     6 Tolered-Utby Ol-klubb        23:56          
   24          Sara McElhinney           92    20 Falköpings AIK               24:07          
   25          Frida Laage               92    20 Falköpings AIK               24:37          
   26          Matilda Eriksson          94    20 Mullsjö SOK                  24:47          
   27          Johanna Ekedahl           93     6 Tolered-Utby Ol-klubb        25:43          
   28          Elin Andersson            93     7 IK Dran                      25:46          
   29          Moa Hultin                93    20 OK Mark                      25:49          
   30          Matilda Arnesson          93     1 OK Skogsfalken               25:56          
   31          Sara Johansson            92    20 Ryda SK                      26:03          
   32          Jennie Johansson          93    14 Bredaryds SOK                26:05          
   33          Elin Leijer               93    20 Ryda SK                      26:17          
   34          Anna Olsson               93    20 Tibro AIK SOK                26:37          
   35          Therese Huhta             93    16 OK Måsen                     26:49          
   35          Anna Almgren              92    14 OK Stigen                    26:49          
   37          Frida Strandberg          92     6 Sävedalens AIK               27:11          
   38          Lina Magnusson            92     6 Tolered-Utby Ol-klubb        27:32          
   39          Emma Almehed              93     6 Frölunda OL                  27:40          
   40          Malin Leijer              93    20 Ryda SK                      28:05          
   41          Beatrice Birgersson       93    20 Kinnaströms SK               29:05          
   42          Anna Larsson              92    20 Falköpings AIK               29:20          
   43          Linnea Svensson           93     7 Fjärås AIK                   29:26          
   44          Stina Fredriksson         93     6 Göteborg-Majorna OK          29:37          
   45          Sara Ivarsson             93    20 OK Kullingshof               29:57          
   46          Hanna Carlsson            92     6 Tolered-Utby Ol-klubb        29:58          
   47          Malin Dahlberg            93    20 Falköpings AIK               30:46          
   48          Klara Fredriksson         93    20 Falköpings AIK               30:48          
   49          Lina Johansson            92    18 Skattkärrs IF                31:27          
   50          Ellenor Ravnell           93    20 Gudhems IF                   31:31          
   51          Anna Andersson            92    20 OK Kullingshof               31:39          
   52          Sofie Fredriksson               20 Gudhems IF                   32:27          
   53          Sandra Andersson          93    20 Istrums SK                   32:41          
   54          Caroline Schmidt          92    20 Trollhättans SOK             32:48          
   55          Ida Lundberg              92    20 Istrums SK                   33:13          
   56          Tonje Bolsö               93    18 Kils OK                      34:04          
   57          Anna Lundqvist            93    18 Kils OK                      35:24          
   58          My Bergqvist              92    20 OK Tranan                    37:28          
   59          Pernilla Karlsson         93    20 OK Mark                      40:42          
   60          Jenny Lindgren            93    20 Ulricehamns OK               46:51          
   61          Lina Larsson              93    20 Falköpings AIK               50:55          

               Amanda Leo                92    14 OK Stigen                   Felst.          
               Sara Abrahamsson          93     6 FK Herkules                 Felst.          
               Cecilia Gustafsson        93    20 Ulricehamns OK              Felst.          
               Emilia Palmér             93    20 Ulricehamns OK            j fullf.          
               Emma Larsson              92    20 Ryda SK                   ej start          
               Elinor Andersson          92     6 IK Uven                   ej start          
               Lisa Pedersen             92    20 OK Skogshjortarna         ej start          
               Olivia Bengtsson          93    20 OK Skogshjortarna         ej start          
               Elsa Borgelsson           93     6 Göteborg-Majorna OK       ej start          
               Ellen Oskarsson           93    20 IK Gandvik                ej start          



D10  (74)      2200 m                      

    1          Felicia Stuhlhofer        95     6 OK Landehof                  14:22          
    2          Lydia Martinsson          94    18 Skattkärrs IF                15:32          
    3          Lisa Wallin               94    20 OK Mark                      16:02          
    4          Agnes Leo                 94    14 OK Stigen                    16:30          
    5          Mina Coxner               94     6 Lerums SOK                   17:28          
    6          Johanna Skogum            94    20 OK Räven                     17:50          
    7          Hanna Magnusson           94     6 FK Herkules                  18:28          
    8          Elin Högstrand            94    20 OK Räven                     18:36          
    9          Victoria Gunnerek         94    20 OK Klyftamo                  19:30          
   10          Kajsa Spetz               94    20 Ulricehamns OK               20:13          
   11          Emelie Bäck               95    20 OK Kullingshof               20:32          
   12          Zini Höglund              94     7 OK Löftan                    20:33          
   13          Josefin Andersson         94    20 Kinnaströms SK               20:36          
   14          Julia Svärd               94     7 OK Löftan                    20:47          
   15          Sanna Skoog               95    18 Kils OK                      20:48          
   16          Sofia Sjögren             95    20 OK Kullingshof               21:24          
   17          Julia Ohlsson             94     2 Uddevalla OK                 21:30          
   18          Louise Lundgren           96    14 Värend GN OL                 21:43          
   19          Elin Wallin               94     6 Frölunda OL                  21:44          
   20          Filippa Spånér            94     6 Sävedalens AIK               21:55          
   21          Kajsa Henriksson          95    20 Mullsjö SOK                  22:17          
   22          Amanda Hansson            94    14 OK Vivill                    22:43          
   23          Signe Magnusen            96    18 Skattkärrs IF                23:01          
   24          Beatrice Huhta            94    16 OK Måsen                     23:33          
   25          Hilma Carlsson            94    14 OK Stigen                    23:48          
   26          Viktoria Saxin            94     6 Tolered-Utby Ol-klubb        23:50          
   27          Martina Johansson         94    20 Bredareds IF                 23:58          
   28          Tove Ingvarsson           94     1 OK Skogsfalken               24:09          
   29          Jenny Grimbeck            94     7 FK Friskus Varberg           24:15          
   30          Sofia Lundberg            95    20 Istrums SK                   24:37          
   31          Sara Schmidt              94    20 Trollhättans SOK             24:40          
   32          Anna Sollander            00    20 Mullsjö SOK                  25:17          
   33          Linnea Ekman              94     7 FK Friskus Varberg           25:40          
   34          Helena Hedberg            94     6 Lerums SOK                   26:14          
   35          Ida Wenklo                94     6 Kungälvs OK                  26:16          
   36          Frida Arvidsson           95     6 FK Herkules                  26:34          
   37          Erika Thorsson            94    14 OK Gisle                     26:37          
   38          Sara Grimbeck             95     7 FK Friskus Varberg           27:19          
   39          Anna Andersson            95     7 IK Dran                      27:25          
   39          Malin Hallberg            94    20 Lidköpings Vinter-SK         27:25          
   41          Jessica Hagström          94     6 FK Herkules                  27:38          
   42          Amanda Ekman              95     7 FK Friskus Varberg           27:40          
   43          Lotta Ryman               95    14 Skillingaryds FK             28:02          
   44          Jenny Olofsson            94    20 OK Skogshjortarna            28:20          
   45          Agnes Hofmann             95     6 FK Herkules                  28:38          
   46          Fanny Holmgren            95    20 Ulricehamns OK               28:58          
   47          Julia Asplund             94     6 Kungälvs OK                  29:36          
   48          Marianne Wadman           94     6 Göteborg-Majorna OK          29:37          
   49          Elin Järpedal             94    20 OK Skogsvargarna             30:47          
   50          Ingrid Kullberg           95    20 OK Mark                      32:21          
   51          Alida Hilmersson          00    20 Mullsjö SOK                  32:37          
   52          Jenny Stenberg            94     2 OK Gipen                     34:05          
   53          Frida Eliasson            94     6 Tolered-Utby Ol-klubb        37:05          
   54          Sofia Helmertz            95     6 FK Herkules                  37:37          
   55          Pernilla Blomberg         94     2 OK Gipen                     38:14          
   56          Erika Eriksson            95     2 Uddevalla OK                 40:46          
   57          Stina Nero                95    20 Mullsjö SOK                  45:14          
   58          Sofia Andreasson          95     6 Kungälvs OK                  45:25          
   59          Klara Arnesson            96     1 OK Skogsfalken               48:41          
   60          Aina Hüls                 97     6 IK Stern                     58:18          

               Alvina Westling           94     6 FK Herkules               Ej godk.          
               Kajsa Sannerholm          94     6 FK Herkules               Ej godk.          
               Emelie Svederberg         95     7 IK Dran                   Ej godk.          
               Lisa Hüls                 94     6 IK Stern                  Ej godk.          
               Malin Engesvik            94    20 Ryda SK                   Ej godk.          
               Tova Holm                 94    20 OK Klyftamo               Ej godk.          
               Cecilia Smedbro           94     6 FK Herkules               Ej godk.          
               Lina Gull                 95    20 IK Gandvik                Ej godk.          
               Amanda Eriksson           94    20 Mullsjö SOK               Ej godk.          
               Martina Kilborn           95    20 SOK 68                    Ej godk.          
               Tea Lindmark              96    16 OK Hällen                 Ej godk.          
               Hanna Gawlitza            95     6 FK Herkules               ej start          
               Ida Johansson             94    14 Bredaryds SOK             ej start          
               Susanna Rosenlind         94    20 IMP126 OK Orinto          ej start          



U4  (2)        2830 m                      

    1          Erik Johansson            90     7 IK Dran                      28:56          

               Isak Ekedahl              89     6 Tolered-Utby Ol-klubb     ej start          



U3  (15)       2510 m                      

    1          Lucas Persson             93     6 FK Herkules                  20:35          
    2          Åsa Nordling              91     2 OK Gipen                     23:27          
    3          Viktor Enström            92     7 Fjärås AIK                   24:22          
    4          Johannes Söderlind        92    14 Bredaryds SOK                27:15          
    5          Kristin Davidsson         91    14 Anderstorps OK               28:15          
    6          Erik Svensson             91    20 SOK 68                       28:25          
    7          Madelen Abrahamsson       89    20 Rydboholms SK                29:03          
    8          emil rostedt              92     6 Kungälvs OK                  32:44          
    9          Kim Pettersson-Steenari          6 Sävedalens AIK               33:22          
   10          Marcus Eriksson           91    20 Hjobygdens OK                35:03          
   11          Eskil Christensson        91     1 OK Skogsfalken             1:06:04          

               Michael Abrahamsson       91    20 Rydboholms SK               Felst.          
               Erik Berglund             90    20 Hjobygdens OK               Felst.          
               Lisa Larsson              89    20 Hjobygdens OK             ej start          
               Filip Södermark                 14 OK Gisle                  ej start          



U2  (44)       2150 m                      

    1          Jonatan Bernhed           96     6 FK Herkules                  17:09          
    2          Simon Emanuelsson         93    14 Bredaryds SOK                19:39          
    3          Johan Rasmussen           94    14 Bredaryds SOK                20:38          
    4          Simon Davidsson           93    14 Anderstorps OK               20:44          
    5          Arvid Hammar              96     6 FK Herkules                  21:33          
    6          Pontus Jansson            94     6 Kungälvs OK                  22:18          
    7          Marika Arvidsson          93    14 Växjö OK                     22:21          
    8          Linus Valberg             94     2 Herrestads AIF               23:14          
    9          Elin Johansson            94     7 Fjärås AIK                   23:21          
   10          Tomas Röjder                    18 Kils OK                      23:45          
   11          Kalle Johansson           93     6 OK Landehof                  26:11          
   12          Stina Gustafsson          94     6 Tolered-Utby Ol-klubb        27:13          
   13          Micaela Hoppe             94    20 OK Kullingshof               27:19          
   14          Emily Pettersson          91    20 OK Skogsvargarna             27:22          
   15          Linda Gullbrandsson       91     2 Stångenäs AIS                28:12          
   16          Lisa Larsson              94     7 FK Friskus Varberg           28:22          
   17          Marcus Karlsson           87     2 Herrestads AIF               28:50          
   18          Jesper Höglund            95    14 Bredaryds SOK                29:06          
   19          Anton Johansson           93    20 OK Tranan                    29:11          
   20          Sara Lill-their           91     7 IK Dran                      29:31          
   21          Emma Lindau               94     6 Tolered-Utby Ol-klubb        30:14          
   22          Minda Langmoen            95     6 Kungälvs OK                  30:35          
   23          Emma Knutsson             94    20 OK Kullingshof               30:36          
   24          Matilda Asp               96     6 Kungälvs OK                  30:38          
   25          Hanna Gustafsson          93     7 FK Friskus Varberg           33:24          
   26          Anton Lindqvist           95     6 Frölunda OL                  33:57          
   27          Martin Abrahamsson        93    20 Rydboholms SK                35:49          
   28          Sara Rehn                 96     1 OK Skogsfalken               36:23          
   29          Alexander Berglund        94    18 Kils OK                      36:45          
   30          Sara Havner               95     6 Kungälvs OK                  37:35          
   31          Linn Gustafsson           95     7 FK Friskus Varberg           43:02          
   32          Karin Sandén              92    20 Falköpings AIK               43:58          
   33          Niklas Johansson          95     7 IK Dran                      44:42          
   34          Elinor Åhman                    20 Bredareds IF                 46:03          
   35          Maja Albrektson           95     6 Göteborg-Majorna OK          46:29          

               lydia rostedt             95     6 Kungälvs OK                 Felst.          
               Rasmus Petersson          94    14 Anderstorps OK              Felst.          
               Johan Douglasson          95     6 Tolered-Utby Ol-klubb       Felst.          
               David Jakobsson           96     7 IK Dran                   ej start          
               simon Johansson           92     7 Fjärås AIK                ej start          
               Malin Eriksson            93     7 FK Friskus Varberg        ej start          
               Agnes Westberg            93     6 Göteborg-Majorna OK       ej start          
               Johanna Olsson            95     6 IK Uven                   ej start          
               Erik Lindberg             94     6 Kungälvs OK               ej start          



U1  (60)       2200 m                      

    1          Emil Johansson            97    20 Bredareds IF                 20:36          
    2          Erika Perleroth           96     6 OK Landehof                  21:27          
    3          Fredrik Lind              98     6 FK Herkules                  21:58          
    4          Daniel Jönsson                  20 OK Mark                      22:59          
    5          Stephanie Terry           93     6 Göteborgs SK                 23:38          
    6          Ebbe Lindmark             96    16 OK Hällen                    23:49          
    7          Lina Wallin               96     6 Frölunda OL                  23:58          
    8          Sofia Andersson                  6 IK Uven                      25:00          
    9          Moa Lindmark              96    16 OK Hällen                    25:15          
   10          Sandra Lundberg                 18 Kils OK                      25:22          
   11          David. Johansson          97     7 IK Dran                      25:32          
   12          Stina Liderud             96    20 Lidköpings Vinter-SK         26:21          
   13          Jim Gullbrandsson         96     2 Stångenäs AIS                26:38          
   14          Anna-Rebecca Skepstedt          20 Rydboholms SK                26:57          
   15          Maria Tedeman             94     6 Frölunda OL                  27:40          
   16          Elin Holmdahl             96    16 OK Hällen                    27:55          
   17          Edvin Andersson           97    14 Värend GN OL                 27:59          
   18          Johanna Persson           96     6 FK Herkules                  28:51          
   19          Lovisa Leman              95     6 Göteborgs SK                 29:37          
   20          Linn Nielsen              96     2 Stångenäs AIS                30:00          
   21          Martin Dahlgren           94    20 OK Skogsvargarna             30:15          
   22          Sanna Stenholm                  18 Kils OK                      30:21          
   23          Douglas Fransson-Lee      98     6 OK Alehof                    30:56          
   24          Matilda Söderström        96     6 Göteborgs SK                 30:58          
   25          Staffan Strandell         95     6 Göteborgs SK                 31:12          
   26          Daniel Kringstad          95    14 Värend GN OL                 31:19          
   27          Freja Björnberg           95     6 Frölunda OL                  31:21          
   28          Linnea Hjortmarker        93     6 Göteborgs SK                 31:58          
   29          Michael Johansson         95    20 OK Kullingshof               32:08          
   30          Molly Rundström           97     6 OK Landehof                  32:16          
   31          Evelina Lerdalen          96     7 IK Dran                      33:34          
   32          Andre Stadelmann          96     7 Fjärås AIK                   34:14          
   33          Emma Havner               98     6 Kungälvs OK                  34:36          
   34          Moa Strömland             97     6 Frölunda OL                  34:52          
   35          Sebastian Hjortmarker     96     6 Göteborgs SK                 35:31          
   36          Anton Främberg            95     6 Göteborgs SK                 36:51          
   37          Otto Stuhlhofer           98     6 OK Landehof                  37:19          
   38          Johan Kringstad           93    14 Värend GN OL                 37:20          
   39          Jesper Jansson            96     6 Kungälvs OK                  38:30          
   40          Johan Sandén              96    20 Falköpings AIK               39:33          
   41          Erik Bennerhed            94    20 IK Gandvik                   41:15          
   42          Emma Svärd                96     7 OK Löftan                    42:54          
   43          Joakim Johansson          97     7 IK Dran                      43:42          
   44          Victor Bernsteen          95    20 Mullsjö SOK                  44:19          
   45          Filip Lindström           96    14 Bredaryds SOK                44:51          
   46          Amalia Setterstig         94     6 Göteborgs SK                 45:45          
   47          Johan Johansson                 20 OK Mark                      45:57          
   48          Frida Andersson                  6 IK Uven                      45:59          
   49          Markus Larsson            96    20 Hestra IF                    46:06          
   50          Hertha Dahlgren           92    20 OK Skogsvargarna             50:53          
   51          Hampus Hammersberg        94     6 Frölunda OL                  54:41          
   52          Lotta Hanstorp            95     6 Göteborgs SK               1:04:16          
   53          Sabina Ravnell            96    20 Gudhems IF                 1:11:40          

               Mattias Abrahamsson       95    20 Rydboholms SK               Felst.          
               Timmy Ravnell             95    20 Gudhems IF                  Felst.          
               Sara Almehed              97     6 Frölunda OL               Ej godk.          
               Joel Johansson            95    20 OK Skogshjortarna         Ej godk.          
               Sebastian Strömland       95     6 Frölunda OL               ej start          
               Filip Leman               96     6 Göteborgs SK              ej start          
               Malin Nylén               92    20 OK Skogsvargarna          ej start          



INSKOLNING  (1 1980 m                      

               Filip Almgren             96    14 OK Stigen                    Godk.          
               Erik Andersson            97    20 Ryda SK                      Godk.          
               Sofie Andersson           96    20 Ryda SK                      Godk.          
               Johan Wennermark          97     1 OK Skogsfalken               Godk.          
               Elias Ekwall              60    20 Trollhättans SOK             Godk.          
               Lukas Wallin              99     6 Frölunda OL                  Godk.          
               Lukas Lundgren            98    14 Värend GN OL                 Godk.          
               Sofia Grahn                     20 Hestra IF                    Godk.          
               Lovisa Martinsson         98    18 Skattkärrs IF                Godk.          
               Elsa Wilhelmsson                20 Falköpings AIK               Godk.          
               Evelina Blom              97     6 IK Uven                      Godk.          
               Daniel Pihl               98    20 SOK 68                       Godk.          
               Lina Lundberg             98    20 Istrums SK                   Godk.          
               Filip Ragnarsson          99     2 OK Gipen                     Godk.          
               Lovisa Eckermark          94     6 Göteborg-Majorna OK          Godk.          
               Martin Langmoen           98     6 Kungälvs OK                  Godk.          
               Fredrik Lindén            96     6 Frölunda OL                  Godk.          
               Emma Widell               97    20 OK Skogshjortarna            Godk.          
               Karl Hammersberg          97     6 Frölunda OL                  Godk.          
               Ellinor Larsen                  20 OK Skogsvargarna             Godk.          
               Amanda Pettersson         93    20 OK Skogsvargarna             Godk.          
               Nils Dahlgren             96    20 OK Skogsvargarna             Godk.          
               Ronja Levin               97    20 OK Skogsvargarna             Godk.          
               Björn Samuelsson          97     7 Fagereds IF                  Godk.          
               Gabriella Yngvesson       96    20 Gällstads IF                 Godk.          
               Daniel Yngvesson          99    20 Gällstads IF                 Godk.          
               Lina Isaksson             48    20 Mullsjö SOK                  Godk.          
               Hedda Isaksson            48    20 Mullsjö SOK                  Godk.          
               Tim Johansson             00     7 FK Friskus Varberg           Godk.          
               Eskil Peterson            96    20 OK Räven                     Godk.          
               Daniel Kundig             99    20 OK Skogshjortarna            Godk.          
               Emma Börjesson            99    20 Gällstads IF                 Godk.          
               Ozzy Levin                99    20 OK Skogsvargarna             Godk.          
               Kim Bergk                       20 Mullsjö SOK                  Godk.          
               Oliver Fransson Lee              6 OK Alehof                    Godk.          
               Kerstin Wadman            98     6 Göteborg-Majorna OK          Godk.          
               Ylva Christensson         95     1 OK Skogsfalken               Godk.          
               Andreas Bengtsson         95    20 OK Skogsvargarna             Godk.          
               Tove Loren                         OK Frisene                   Godk.          
               Karl Loren                         OK Frisene                   Godk.          
               Johan Knutsson            97    20 OK Kullingshof               Godk.          
               Kajsa Thorsson            94     2 Herrestads AIF               Godk.          
               Angelica Andersson        95     2 Herrestads AIF               Godk.          
               Ellen Remäng                    20 Mullsjö SOK                  Godk.          
               Hanna Karlsson            97    20 Kinnaströms SK               Godk.          
               Oscar Larsson                   20 Bredareds IF                 Godk.          
               Stina Sävengård           96    20 Gällstads IF                 Godk.          
               Jakob Ohlsson             98     7 IK Dran                      Godk.          
               Annie Ernvid                    20 Nitta IF                     Godk.          
               Johan Andersson           96    20 Ulricehamns OK               Godk.          
               Lina Landergren           97    20 IK Ymer                      Godk.          
               Gustav Hilmersson         00    20 Mullsjö SOK                  Godk.          
               Mikael Lind               98     6 FK Herkules                  Godk.          
               Max Hartikka              95    20 OK Skogsvargarna             Godk.          
               Elin Johansson                  20 OK Mark                      Godk.          
               William Johnsson          91    20 OK Skogshjortarna            Godk.          
               Elias Hilmersson          00    20 Mullsjö SOK                  Godk.          
               Sofia Flingmark                  2 Uddevalla OK                 Godk.          
               Lovisa Johansson          97     7 IK Dran                      Godk.          
               Nathalie Johnsson         00    20 Lidköpings Vinter-SK         Godk.          
               Viola Eckermark           96     6 Göteborg-Majorna OK          Godk.          
               Hilma Markinhuhta         98     6 Göteborgs SK                 Godk.          
               Kajsa Johansson           97    18 Skattkärrs IF                Godk.          
               Rickard Olsson            96    20 Tibro AIK SOK                Godk.          
               Kalle Agneholm                   6 OK Alehof                    Godk.          
               Josefin Bernhed           97     6 FK Herkules                  Godk.          
               Julia Walderstedt         96    20 OK Skogshjortarna            Godk.          
               Klara Andersson           97     7 IK Dran                      Godk.          
               Emma Andersson.H          97     7 IK Dran                      Godk.          
               Erik Lindström            00    20 OK Tranan                    Godk.          
               Hanna Lindström           97    20 OK Tranan                    Godk.          
               Diana Arvidsson                 14 Växjö OK                     Godk.          
               Jessica Arvidsson         90    14 Växjö OK                     Godk.          
               Viktor Le Claire          01     6 FK Herkules                  Godk.          
               Nora Aroneng                    20 Bredareds IF                 Godk.          
               Alice Aroneng                   20 Hestra IF                    Godk.          
               Karin Eriksson                   2 Uddevalla OK                 Godk.          
               Anna Eriksson                    2 Uddevalla OK                 Godk.          
               Johan Grimbeck                   7 FK Friskus Varberg           Godk.          
               Julia Grimbeck                   7 FK Friskus Varberg           Godk.          
               Mattis Nilsson            00     1 OK Skogsfalken               Godk.          
               Karl Kjellmer                   13 Örkelljunga FK               Godk.          
               Hugo Hermanssom           89    14 OK Stigen                    Godk.          
               Ola Borssen               96     2 OK Kroppefjäll               Godk.          
               Jonna Ljungblad           79    20 Rydboholms SK                Godk.          
               Lukas grahm Rabe          98     7 Fjärås AIK                   Godk.          
               Edvin Andersson                 14 Värend GN OL                 Godk.          
               Jacob Ståhl                     14 Värend GN OL                 Godk.          
               Lisa Ståhl                      14 Värend GN OL                 Godk.          
               Daniel Forsberg           96    14 Värend GN OL                 Godk.          
               Emil Öhlund                     14 IK Hakarpspojkarna           Godk.          
               Lisa Samuelsson                 20 IK Ymer                      Godk.          
               Saga Leo                        14 OK Stigen                    Godk.          

               Emma Höglund              99    14 Bredaryds SOK               Felst.          
               Leonard Götbrink          96    20 Mullsjö SOK                 Felst.          
               Adam Ståhl                      14 Värend GN OL                Felst.          
               Viktor Karlsson           95    20 OK Skogsvargarna          j fullf.          
               Pontus Jörlid             24    20 Toarps OK                 j fullf.          
               Henrik Jörlid             72    20 Toarps OK                 j fullf.          
               Hilding Anger             53    12 Almby IK                  j fullf.          
               Daniel Andersson          02     7 IK Dran                   ej start          
               Lukas Hedström            99     7 IK Dran                   ej start          
               Johan Larsson             95    20 Ryda SK                   ej start          
               Julia Oskarsson           97    20 IK Gandvik                ej start          
               Arvid Carlqvist           99    20 IK Gandvik                ej start          
               Gustav Carlqvist          96    20 IK Gandvik                ej start          
               Johan Spetz               95    20 Ulricehamns OK            ej start          
               Oscar Larsson             97    20 Bredareds IF              ej start          



Öppen 1  (34)  2200 m                      

    1          Filip Jirmyr                    20 Falköpings AIK               21:27 B        
    2          Alexander Pihl            95    20 SOK 68                       22:09 B        
    3          Andreas Wannberg          43    20 IK Omega                     24:30 B        
    4          Axel Abrahamsson                20 Främmestads IK               25:52 B        
    5          Mona Ahlberg Lerdalen     57     7 IK Dran                      26:32 B        
    6          Ida Börjesson             96    20 Gällstads IF                 28:11 B        
    7          Anette Remäng                   20 Mullsjö SOK                  29:15          
    8          Linus Landergren          96    20 IK Ymer                      30:32          
    9          Iza Hederdahl                      Klubblös                     31:42          
   10          Amanda Berndtsson               20 OK Mark                      32:12          
   11          Ellinor Falk              91    14 Värend GN OL                 33:05          
   12          Erik Fors                          IS Björkehof                 35:38          
   13          Christina Hentze                 7 Fjärås AIK                   39:25          
   14          Hanna Hansell                    7 FK Friskus Varberg           40:28          
   15          Kajsa Hansell                    7 FK Friskus Varberg           40:32          
   16          Ellen Magnusson                 20 Bredareds IF                 41:45          
   17          Eva Andersson             68     7 IK Dran                      45:41          
   18          Erik Abrahamsson                 6 FK Herkules                  46:57          
   19          Erica Abrahamsson         67     6 FK Herkules                  47:23          
   20          Rickard Andersson         54       OK Flundrehof                48:33          
   21          Fredrik Ivarsson                20 OK Skogshjortarna            49:10          
   22          Lina Henriksson                  6 Sävedalens AIK               49:28          
   23          Klara Byström                    6 Tolered-Utby Ol-klubb        50:16          
   24          Linnea Sandin                   20 IK Ymer                      51:12          
   25          Agnes Spånér              98     6 Sävedalens AIK               55:03          
   26          Johanna Persson                    Klubblös                   1:14:39          
   27          Cia Hederdahl             33       Klubblös                   1:21:11          
   28          Sanne Molin               98    20 Bredareds IF               1:21:14          
   29          Marie Eckerlid                   6 Sävedalens AIK             1:45:17          

               Kajsa johansson                  7 Fjärås AIK                  Felst.          
               Ulla Ericsson                   20 OK Räven                    Felst.          
               Georg Andersson           65     7 IK Dran                   j fullf.          
               Karin Johansson           65     7 IK Dran                   ej start          
               Bengt Nylèn               58    20 OK Skogsvargarna          ej start          



Öppen 2  (60)  2440 m                      

    1          Mats Andersson                  20 OK Skogshjortarna            17:57 B        
    2          Bernt-Erik Johansson      62     7 IK Dran                      18:41 B        
    3          Susanne Johansson         64     7 Fjärås AIK                   19:12 B        
    4          Torbjörn Hess-Petersen    63    20 Kinnaströms SK               19:15 B        
    5          Ann-Christine Gunnarsso   58    20 OK Kullingshof               20:05 B        
    6          Niklas Håkansson                 6 Kungälvs OK                  20:08 B        
    7          Roger Pihl                61    20 SOK 68                       20:14 B        
    8          Magnus Hallqvist          73    20 Nitta IF                     20:55 B        
    9          Veronika Spetz                  20 Nitta IF                     21:21 B        
   10          Henrik Andersson                14 Anderstorps OK               21:25 B        
   11          Lisen Lindqvist                 20 Mullsjö SOK                  22:49 B        
   12          Gudrun Wadman             60     6 Göteborg-Majorna OK          22:51 B        
   13          Pia Holm                  66    20 OK Klyftamo                  22:54 B        
   14          Markus Eliasson           92    20 SOK 68                       23:02 B        
   15          Cecilia Karlsson          82    20 OK Skogshjortarna            23:15 B        
   16          Sara Bodin                         Klubblös                     23:24 B        
   17          Gun Lundberg                    20 Istrums SK                   23:38 B        
   18          Evalott Johanssson        99    20 IK Gandvik                   24:09          
   19          Simon Samuelsson          93    20 IK Ymer                      25:01          
   20          Sten Helmertz             49     6 FK Herkules                  26:03          
   21          Eva-Karin Pettersson      90    20 Mullsjö SOK                  26:07          
   22          Anders Davidson           49    20 OK Räven                     26:32          
   23          Sofi Brorsson             87     6 Kungälvs OK                  26:35          
   24          Kristina Brorsson         45     6 Kungälvs OK                  26:40          
   25          Ingrid Säfblad Drake      65     7 Fjärås AIK                   26:44          
   26          Anna-Karin Holmgren       90    20 Ulricehamns OK               28:41          
   27          sara andersson            92       OK Flundrehof                28:49          
   28          Andreas Vinnberg                   Klubblös                     28:53          
   29          Malin Eliasson                  20 SOK 68                       29:10          
   30          Rasmus Olofsson                 14 OK Stigen                    30:24          
   31          Ellinor Joelsson                20 SOK 68                       30:47          
   32          Tommy Hartikka            65    20 OK Skogsvargarna             31:25          
   33          Hanna Sandén              70    20 Falköpings AIK               31:33          
   34          Lilian Håkansson          56     6 Kungälvs OK                  31:35          
   35          Marita Järvstråt                20 Trollhättans SOK             32:31          
   36          Helena Andersson          91    20 Istrums SK                   33:01          
   37          Annika Andersson                20 Istrums SK                   33:03          
   38          Anna-Lena Enström                7 Fjärås AIK                   33:16          
   39          Eva Svederberg            01     7 IK Dran                      33:23          
   40          David Edlundh             93    20 Vänersborgs SK               33:29          
   41          Sofia Edlundh             93    20 Vänersborgs SK               33:30          
   42          Helen Edlundh             57    20 Vänersborgs SK               33:45          
   43          Hanna Nordin                     6 Sävedalens AIK               34:37          
   44          Johan Nordin                     6 Sävedalens AIK               34:41          
   45          Yngve Hederström          24    20 OK Skogshjortarna            41:05          
   46          Lina Svensson             85     1 Stigmännen Karlshamns OK     43:07          
   47          Stina Röjder                    18 Kils OK                      44:43          
   48          Oscar Rehnberg                     Klubblös                     46:39          
   49          Anki Ivarsson                    7 Fjärås AIK                   47:45          
   49          Kjell Svensson                   7 Fjärås AIK                   47:45          
   51          Louise Johansson          91    20 Borås GIF                    49:56          
   52          Jan Johansson                   20 Borås GIF                    49:57          
   53          Isak Munter                      6 Sävedalens AIK               54:10          
   54          Noa Munter                       6 Sävedalens AIK               54:29          
   55          Annette Larsson           93    13 Örkelljunga FK               58:30          

               Niklas Börjesson                20 OK Räven                    Felst.          
               Hans-Olof Johansson       61     7 IK Dran                   Ej godk.          
               Lennart Arvidsson         33    20 IK Ymer                   Ej godk.          
               Pär Sandén                63    20 Falköpings AIK            ej start          
               Anna Hagström             01     6 FK Herkules               ej start          



Öppen 5  (63)  3360 m                      

    1          Stig Larsson              61     6 Göteborg-Majorna OK          21:41 B        
    2          Jonas Höijer              69     6 FK Herkules                  22:11 B        
    3          Magnus Höijer             66       Klubblös                     22:27 B        
    4          Henrik Ortman             74    21 Västerås SOK                 22:53 B        
    5          Johan Wannberg                  20 IK Omega                     23:02 B        
    6          Håkan Nöjd                65    14 Bottnaryds IF                24:04 B        
    7          Jan-Erik Remäng           59    20 Mullsjö SOK                  24:22 B        
    8          Jan-Olov Bergman          60    21 Västerås SOK                 24:26 B        
    9          Johanna Asp               72     6 IFK Göteborg                 24:57 B        
   10          Per Junfors               78    20 OK Skogshjortarna            25:07 B        
   11          Niklas Eko                      20 OK Mark                      25:23 B        
   12          Espen Magnussen           63    18 Skattkärrs IF                25:28 B        
   13          Johanna Svensson          88    14 Bredaryds SOK                25:49 B        
   14          Claes-Göran Petersson     60    14 Burseryds IF                 25:56 B        
   15          Carl-Johan Larsson        87    14 OK Stigen                    26:05 B        
   16          Håkan Andersson           52    20 Skene Sim o IS               26:14 B        
   17          Klas Bengtsson            65    20 OK Skogshjortarna            26:29 B        
   18          Ingemar Blom              67     6 IK Uven                      28:43 B        
   19          Ulf Arvidsson             60    14 Växjö OK                     29:26          
   20          Siri Henriksson           88     2 Uddevalla OK                 29:27          
   21          Sandra Wassblad           87     2 Uddevalla OK                 29:28          
   22          Per Leandersson                    OK Isaberg                   29:29          
   23          Erik Blomström            80     6 IK Stern                     29:57          
   24          Sten Blomström            51     6 IK Stern                     30:12          
   25          John Rehn                 60     1 OK Skogsfalken               30:44          
   26          Pär Loren                          OK Frisene                   31:14          
   27          Roger Andersson           64    20 Istrums SK                   31:50          
   28          Kristina Lundqvist        62     6 Kungälvs OK                  32:12          
   29          Ronald Hedström           61     7 IK Dran                      32:32          
   30          Pernilla Johansson        96    20 Ulricehamns OK               32:36          
   31          Gunnel Svensson           00    20 OK Tranan                    33:10          
   32          Gunnar Bryst              41    20 Hjobygdens OK                33:14          
   33          Jan-Erik Porath           55     6 Tolered-Utby Ol-klubb        33:41          
   34          Steffen Häggström                7 IF Rigor                     33:42          
   35          Ylva Häggström            46     7 IF Rigor                     33:45          
   36          Christian Fajers                20 IK Ymer                      33:49          
   37          Charles Mohlin            60    20 Falköpings AIK               33:56          
   38          Sven-Gunnar Torsson       90    14 OK Gisle                     34:08          
   39          Emma Hallenberg           87    20 Kinnaströms SK               34:47          
   40          Bengt Johansson           55    14 Bredaryds SOK                34:50          
   41          Joel Peterson             59    20 OK Räven                     35:21          
   42          Per-Olof Eliassson        58    20 SOK 68                       35:23          
   43          Stig Wallerman            52    20 Borås GIF                    35:24          
   44          Anette Börjesson          68    20 Gällstads IF                 35:28          
   45          Ann-Marie Johansson       63    14 Bredaryds SOK                36:19          
   46          Nils-Åke Emanuelsson      58    14 Bredaryds SOK                37:11          
   47          Johanna Rönnqvist                7 OK Löftan                    38:43          
   48          Jens Hermansson                  6 Frölunda OL                  39:43          
   49          Anna Karin Peterson       70    14 Värend GN OL                 40:50          
   49          Mats Svensson             60    14 Bredaryds SOK                40:50          
   51          Maria Wennmark                   1 OK Skogsfalken               41:51          
   52          Bengt Mohlin              44     6 Göteborgs SK                 43:23          
   53          Torbjörn Toreson          44     7 OK Löftan                    44:54          
   54          Johan Berkö               72    14 Anderstorps OK               50:41          
   55          Pia Brag johnsson         96    20 IK Gandvik                   58:51          

               Annika Höglund            73    14 Bredaryds SOK               Felst.          
               Göran Banck               55    20 Hjobygdens OK               Felst.          
               Anton Andersson                 14 OK Stigen                   Felst.          
               Mikael Rasmussen          48    14 Bredaryds SOK               Felst.          
               Sven-Åke Lerdalen         50     7 IK Dran                   Ej godk.          
               Anneli Johansson          63     7 IK Dran                   Ej godk.          
               Eivor Eliasson Jakobsso   59     7 IK Dran                   ej start          
               David Skälegård           82     2 Herrestads AIF            ej start          



Engelbrekt  (4 2840 m                      

    1          Kristian Olofsson                  Engelbrektsskolan            23:00          
    2          Josef Sundstedt                    Engelbrektsskolan            24:30          
    3          Lovisa Pellby                      Engelbrektsskolan            29:16          
    4          Josh Cafferky                      Engelbrektsskolan            29:38          
    5          Erik Elliot                        Engelbrektsskolan            30:13          
    6          Sanna Strand                       Engelbrektsskolan            31:11          
    7          Robin Lindén                       Engelbrektsskolan            32:08          
    8          Daniel Baldwin                     Engelbrektsskolan            32:25          
    9          Cristopher Rydblom                 Engelbrektsskolan            33:05          
   10          Johanna Herbertsson                Engelbrektsskolan            33:30          
   11          Andrea Nilsson                     Engelbrektsskolan            34:21          
   12          Anton Ivarsson                     Engelbrektsskolan            34:34          
   13          Adam Rångemyr                      Engelbrektsskolan            35:32          
   14          William Svanteson                  Engelbrektsskolan            38:40          
   15          Filippa Malmqvist                  Engelbrektsskolan            38:46          
   16          Henrik Pedersen                    Engelbrektsskolan            39:49          
   17          Jonas Bodén                        Engelbrektsskolan          1:05:28          
   18          Rebecca Nordin                     Engelbrektsskolan          1:06:28          

               Adrian Ählman                      Engelbrektsskolan           Felst.          
               Anton Jonsson                      Engelbrektsskolan           Felst.          
               Isabella Agostinetto               Engelbrektsskolan         ej start          
               Markus Hansson                     Engelbrektsskolan         ej start          
               Viktor Jakobsson                   Engelbrektsskolan         ej start          
               Anna Järvinen                      Engelbrektsskolan         ej start          
               Alex af Wetterstedt                Engelbrektsskolan         ej start          
               Viktor Aqvilin                     Engelbrektsskolan         ej start          
               Amanda Dahlberg                    Engelbrektsskolan         ej start          
               Rasmus Sahlberg                    Engelbrektsskolan         ej start          
               Oscar Waldén                       Engelbrektsskolan         ej start          
               Gustav Bengtsson                   Engelbrektsskolan         ej start          
               Daniel Kostamis                    Engelbrektsskolan         ej start          
               Anton Lidemar                      Engelbrektsskolan         ej start          
               Christoffer Lindqvist              Engelbrektsskolan         ej start          
               Robin Singh                        Engelbrektsskolan         ej start          
               Mathias Strinäs                    Engelbrektsskolan         ej start          
               Christoffer Thörner                Engelbrektsskolan         ej start          
               Victoria Ahremark                  Engelbrektsskolan         ej start          
               Johan Engman                       Engelbrektsskolan         ej start          
               Maria Vahlberg                     Engelbrektsskolan         ej start          
               Herman Ekvall                      Engelbrektsskolan         ej start          
               Ulrika Gustafsson                  Engelbrektsskolan         ej start          
               Johanna Jonson                     Engelbrektsskolan         ej start          
               Ida Särnblom                       Engelbrektsskolan         ej start          
               Jimmy Johnsson                     Engelbrektsskolan         ej start          
               Sandra Offesson                    Engelbrektsskolan         ej start          
               Markus Patoka                      Engelbrektsskolan         ej start          
               Joakim Sjöhem                      Engelbrektsskolan         ej start          



Omega Dam  (2) 2830 m                      

    1          Karin Kaill               84    20 IK Omega                     25:09 S        

               Lisa Kaill                87    20 IK Omega                  ej start